سلام و روز شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 رویت آنلاین دلارهای صادراتی
 تعادل : اطلاعات مربوط به میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان به کشور قابل رویت شد.
https://b۲n.ir/f۲۰۴۸۳
 
📝 نحوه تعیین مالیات سال ۹۹ اصناف اعلام شد
مهر : رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص نحوه رسیدگی و بررسی تعیین مالیات سال ۱۳۹۹ مشاغل صنفی توضیحاتی را ارائه کرد.
https://b۲n.ir/p۴۳۴۱۲
 
📝 سرگیجه صنعت گران
جهان صنعت : در میان انبوهی از قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌هایی که به منظور فعالیت‌های اقتصادی در کشور وجود دارد، دو قانون به طور خاص یعنی قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار و قانون رفع موانع تولید، مشخصا به منظور تسهیل فعالیت‌های اقتصادی، تولیدی و نیز مشارکت بخش خصوصی تصویب و ابلاغ شده است.
https://b۲n.ir/n۲۰۸۶۴
 
📝 رازگشایی از ابرنوسان بورس
دنیای‌اقتصاد : یک سال از اوج‌گیری پرشتاب قیمت‌ها در بازار سهام و سپس تغییر مسیر آن می‌گذرد و حالا در بحبوحه داغ شدن تب انتخاباتی در کشور، رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی برای اولین بار از تعلل در فروش اوراق بدهی طی ماه‌های نخست سال ۹۹ برای خنثی‌سازی «افزایش انتظارات تورمی» و بهره‌برداری صحیح از منفی بودن نرخ واقعی بهره پرده برداشت.
https://b۲n.ir/p۵۸۶۵۵
 
📝 ریسک‌های جهانی سرمایه‌گذاری سبز
دنیای‌اقتصاد : درحالی‌که اقتصاد جهان در حال احیا است، کمبودها و افزایش قیمت‌ کالا بر‌همه‌چیز، از تهیه یک چیپس تایوانی گرفته تا هزینه یک صبحانه فرانسوی، اثر گذاشته است.
https://b۲n.ir/q۳۰۰۸۰
 
📝 اسامی مشاغل آسیب‌دیده مشمول حمایت اقتصادی سال ۱۴۰۰ اعلام شد
 ایرنا: اتاق اصناف ایران اسامی مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده ناشی از ویروس کرونا و مشمول حمایت اقتصادی سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
https://b۲n.ir/x۰۵۴۸۰
 
📝 حذف امضاهای طلایی وزارت صمت/ رشد ۵۰ درصدی صادرات در سه ماه نخست سال
 ایلنا : وزیر صمت در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی، شورای معادن و هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی استان کرمان گفت: حذف امضاهای طلایی که در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته بود به سرانجام رسیده و تنها دو امضای طلایی مانده که تا هفته آینده آنها را هم برمی‌داریم.
https://b۲n.ir/a۶۳۶۳۹
 
📝 تا آخر تابستان به نمایشگاه مجازی بروید
ایسنا : عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که مدت زمان برگزاری نمایشگاه مجازی ایران تا پایان تابستان امسال تمدید شده است.
https://b۲n.ir/j۳۷۲۹۷
 
📝 مهلت ثبت نام دریافت وام کرونایی تا پایان شهریور تمدید شد
مهر : معاون اقتصادی رئیس جمهور آخرین تصمیمات اخذ شده در خصوص تهیه بسته جامع و نحوه حمایت از بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از شرایط کرونا برای سال ۱۴۰۰ در کارگروه اقتصادی کرونا را اعلام کرد.
https://b۲n.ir/t۷۰۲۰۵
تبریز، میزبان نمایشگاه فضای سبز و گل و گیاه
 
این نمایشگاه‌ها در سـالن آذربایجـان نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شده و نمایندگانی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، فارس، مرکزی، گلستان و یزد حضور خواهند یافت.
 
 *در این نمایشگاه‌ها، گل‌های آپارتمانی، بیرونی، کاج و کاکتوس، گل‌های فصلـی، محصولات گیاهی و دارویـی، بوته‌های پیوندی گل رز، نهــاده‌هــای کشـاورزی، جاگلدانی دیواری و زمینی، انواع کـود‌های آمــاده کشت و ورمی کمپـوست، انواع گل‌های زینتی، گلدان‌های تزئینی و سرامیکی، سم و کود ارگانیک، درختچه‌های مینیاتور بونسای و تراریوم به نمایش گذاشته می‌شوند.*
 
♦️ *هدف عمده از برگزاری این نمایشگاه‌ها نیز زیباسازی روزافزون شهرها، پاسخ به تنوع درخواست‌ها و رفع نیاز شهروندان به فضای سبز به عنوان مهمترین و اساسی‌ترین مقوله در زندگی شهرنشینی است.*
 
♦️ *دو نمایشگاه فوق از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۲ خردادماه همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای بازدید متخصصان و علاقمندان دایر خواهد بود.*
سلام و روز چهارشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 ابلاغیه جدید گمرک برای پایش اظهارنامه‌های صادراتی
دنیای‌اقتصاد : مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران با صدور ابلاغیه‌ای در حوزه پایش اظهارنامه‌های صادراتی اعلام کرد: گمرکات به دلیل اهمیت موضوع، با اخذ گزارش‌های مربوطه و با رعایت کلیه مقررات، ضوابط و دستورالعمل‌های مرتبط با موضوع با توجه به فرآیندهای مربوطه این دفتر از جمله صادرات غیرنفتی، صادرات فرآورده‌های نفتی، صادرات از محل ورود موقت، ورود موقت جهت پردازش موضوع ماده ۵۱ قانون امور گمرکی، صادرات از محل واردات قطعی، خروج موقت، کران‌بری(رویه‌ای است که کالای داخلی از یک گمرک مرزی به گمرک مرزی دیگری در قلمرو گمرکی از راه دریا یا رودخانه مرزی حمل می‌شود)، پیگیری اعلام وصول اظهارنامه‌های صادراتی، تعیین‌تکلیف اظهارنامه‌ها‌ را صورت دهند.
https://b۲n.ir/x۱۳۱۵۶
 
📝 «نه» به وعده‌ اعانه‌ای
دنیای‌اقتصاد : همزمان با تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری، بخش‌ خصوصی نسبت به شعارهای صدقه‌ای و اعانه‌ای کاندیداها انتقاد کرد. در روزهای اخیر برخی کاندیداها بر موضوعات مختلفی از جمله افزایش مبلغ یارانه متمرکز شده‌اند یا برخی وعده‌هایی برای حمایت از تولید می‌دهند که به‌نظر می‌رسد به منابع نامحدود دسترسی دارند.
https://b۲n.ir/q۵۳۱۳۶
 
📝 تجارت پس از توافق
دنیای اقتصاد : حسین سلاح‌ورزی نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هر بار اخبار مذاکرات وین نشانه‌هایی از شکل‌گیری یک توافق را به جامعه جهانی انتقال می‌دهد، شعله این سوال در ذهن فعالان اقتصادی کشور از نو زبانه می‌کشد که در صورت شکل‌گیری توافق بین ایران و آمریکا، تجارت بین‌المللی ایران شاهد چه تحولاتی خواهد بود؟
https://b۲n.ir/x۶۱۷۴۴
 
📝 نمایشگاه مجازی ایران تا پایان تابستان تمدید شد
اتاق ایران : طبق اعلام رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران، زمان برگزاری نمایشگاه مجازی ایران تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید شد.
https://b۲n.ir/t۳۱۷۴۲
 
📝 جزئیات نشست کمیته مذاکرات تجاری
دنیای‌اقتصاد : دبیر میز سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه کمیته مذاکرات تجاری( TNC) با حضور نمایندگان ۱۲ کشور مشارکت‌کننده نظام ترجیحات تجاری بین کشورهای اسلامی به‌صورت مجازی خبر داد.
https://b۲n.ir/r۵۰۶۸۲
 
📝 راهنمای صنعتی فرار از بحران‌ها
دنیای‌اقتصاد : فشار بالای تقاضا به برخی از صنایع در کنار کاهش شدید تولید در بخش‌هایی از زنجیره تامین صنعتی جهان، دو نشانه کرونایی صنعت در سال ۲۰۲۰ بود که درس‌های بسیاری برای بنگاه‌ها داشت.
https://b۲n.ir/r۷۹۶۲۸
 
📝 رشد نقدینگی با ابزار ضریب فزاینده
جهان صنعت: بانک مرکزی وضعیت بازار پول در سال ۹۹ را به تصویر کشید. اطلاعات ارائه‌شده افزایش سرعت گردش پول در بازارهای مالی سال گذشته را تایید می‌کند.
https://b۲n.ir/x۳۶۸۱۰
 
📝 برآورد بانک جهانی؛ رشد اقتصادی ۲.۱ درصدی در انتظار ایران
ایلنا : بانک جهانی در بررسی اقتصاد کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا پیشی‌بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۱ به مثبت ۲٫۱ درصد برسد.
https://b۲n.ir/r۲۵۷۰۳
 
📝 بورس ۵۹۰۰ واحد افت کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۵۴ هزار واحد رسید
مهر : شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ با افت ۵۹۵۵ واحدی، به یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.
https://b۲n.ir/z۶۲۳۶۴
سلام و روز سه شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس سه شنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 هیچ پرونده قضایی برای صادرکنندگان نداریم/ بسته مانع زدایی آماده ارائه است
ایلنا: علیرضا رزم حسینی در اولین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با توجه به وضعیت کرونا و تحریم توانستیم رشد ۸ درصدی در حوزه صنعت را تجربه کنیم. میزان تجارت خارجی ما به ۷۴ میلیارد دلار رسید که موجبات تامین کالا در کشور شد.
https://b۲n.ir/h۱۲۰۲۳
 
📝 نسخه تراز تولید و مصرف برق ۱۴۰۰
دنیای‌اقتصاد : چرا مساله برق در سال ۱۴۰۰ به بحران تبدیل شده است؟ صنعت برق در بهار سال‌جاری شرایط متفاوتی را تجربه کرد. کمیسیون انرژی اتاق ایران ضمن بررسی شرایط بحرانی برق در سال‌جاری راه‌های عبور از این بحران و سناریوهای تراز تولید مصرف برق را بررسی کرده است.
https://b۲n.ir/w۶۴۱۶۱
 
📝 تسهیلات جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا اعلام شد
ایلنا : رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، تسهیلات جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا را اعلام کرد.
https://b۲n.ir/p۵۵۶۸۵
 
📝 اخطار ارزی به صادرکنندگان ۹۷
دنیای‌اقتصاد : آخرین مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سال ۹۷ برای آن دسته از صادرکنندگانی که صادرات ریالی داشتند تا‌ دو هفته دیگر و برای سایر صادرکنندگان یک ماه و نیم دیگر به پایان خواهد رسید و اخبار واصله حکایت از آن دارد که این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد.
https://b۲n.ir/a۱۸۳۶۱
 
📝 تعدیل خوش‌بینی مدیران صنعتی
دنیای‌اقتصاد : مدیران صنعتی خوش‌بینی خود را نسبت به آینده تولید تعدیل کردند. 
https://b۲n.ir/p۹۹۷۶۷
 
📝 ابلاغ اصلاحات قانون صدور چک
دنیای اقتصاد: بانک مرکزی در بخشنامه‌ای موارد اصلاحی و الحاقی قانون صدور چک را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
https://b۲n.ir/z۹۷۳۹۱
 
📝 درباره مالیات بر عایدی سرمایه
دنیای اقتصاد : برای اقتصاد ایران که متخصصانش مدت‌هاست از دخالت‌های مستقیم نهادهای مختلف دولتی و حکومتی در قیمت‌گذاری گلایه دارند، لایحه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه، یک گام رو به‌جلو محسوب می‌شود.
https://b۲n.ir/d۴۴۴۳۶
 
📝 عملکرد شورای گفت‌وگو در بررسی مشکلات بخش خصوصی مثبت است
پایگاه خبری اتاق ایران : رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس در نشست شورای گفت‌وگو، شناسایی و تعیین سرفصل نشست‌های شورا طبق چالش‌های پیش روی بخش خصوصی را از اقدامات موثر شورا در سال ۹۹ دانست.
https://b۲n.ir/u۳۳۱۶۲
 
📝 ۳۱ خردادماه، آخرین موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی
ایرنا : معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در قوانین مالیاتی کشور، موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) تا پایان خردادماه تعیین شده است.
https://b۲n.ir/d۲۲۷۶۹
سلام و روز دوشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس دوشنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 مشروح نخستین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری
جهان صنعت : دور اول مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری حول محور مسائل اقتصادی برگزار شد و کاندیداها هریک به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند.
https://b۲n.ir/d۳۶۳۹۸
 
📝 مناظره ناتمام اقتصادی
دنیای‌اقتصاد : مناظره نخست نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری با موضوع اقتصاد، هفت عنصر مغفول داشت. 
https://b۲n.ir/t۶۵۳۹۱
 
📝 گریزگاه تنگنای مالی تولید
دنیای‌اقتصاد : تا‌مین مالی تولید در ایران در آستانه یک تحول جدی قرار دارد؛ تغییری که برخی کارشناسان اقتصادی از آن با عنوان پارادایم شیفت یاد می‌کند.
https://b۲n.ir/k۳۹۳۹۷
 
📝 مطالبه بخش خصوصی درباره رمزارزها
دنیای‌اقتصاد : نشست شورای راهبری بهبود مستمر محیط کسب‌وکار با موضوع رمزارزها و بررسی جایگاه آنها در فضای کسب‌وکار داخلی و بین‌المللی برگزار شد. 
https://b۲n.ir/x۹۷۷۲۹
 
📝 جغرافیای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان
دنیای اقتصاد : آخرین آمار اعلام‌شده از ‌سوی رئیس سازمان توسعه تجارت بیانگر ایفای ۵۸‌درصدی تعهدات ارزی واحدهای تولیدی است.
https://b۲n.ir/w۹۰۵۲۹
 
📝 کلید تجارت آزاد با «اوراسیا»
دنیای‌اقتصاد : مسیر ورود ایران به تجارت آزاد با اوراسیا چگونه هموار می‌شود؟ 
https://b۲n.ir/a۷۷۲۱۰
 
📝 پنج اولویت تکنولوژی دولت آینده
دنیای‌اقتصاد : کاندیداهای ریاست‌جمهوری نخستین مناظره خود درمورد موضوعات اقتصادی را در حالی به پایان بردند که تقریبا هیچ‌کدام اشاره‌ای به اقتصاد دیجیتال نکردند. بر اساس آمارها، سهم اقتصاد دیجیتال در سال‌های آینده به ۱۰درصد GDP کشور خواهد رسید و رشد ابزارهای دیجیتال، زندگی روزمره و کسب‌وکارهای مردم را بیش از پیش تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.
https://b۲n.ir/u۴۵۱۹۳
 
📝 بورس ۵۴۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۵۴ هزار واحد رسید
مهر: شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ با رشد ۵۴۳۱ واحدی، به یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۷۴ واحد رسید.
https://b۲n.ir/k۴۴۷۷۳
 
📝 بخش صنعت کشور ۸ درصد رشد کرد
مهر:  معاون وزیر صمت از رشد ۸ درصدی بخش صنعت کشور در شرایط تحریم و کرونا خبر داد.
https://b۲n.ir/m۶۵۵۴۲
سلام و روز چهارشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 مطالبات صنعتگران خصوصی از دولت سیزدهم
جهان صنعت: انجمن مدیران صنایع در پی نظرخواهی از اعضا منتشر کرد
https://b۲n.ir/e۵۴۵۴۱
 
📝 سه مطالبه ارزی بخش خصوصی
دنیای‌اقتصاد : در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم و همزمان با تغییرات مدیریتی در بانک مرکزی، فعالان اقتصادی بر سه مطالبه ارزی تاکید دارند.
https://b۲n.ir/n۲۴۷۳۱
 
📝 کاهش ۵۰ درصدی سهم ایران در تجارت جهانی
جهان صنعت: طی سالیان گذشته در حالی با وعده‌ووعیدهای انتخاباتی دولت‌های مختلف روبه‌رو هستیم که نگاهی به موقعیت ایران در اقتصاد جهانی نشان می‌دهد که سهم امروز کشور در اقتصاد جهانی نسبت به ۴۰ سال گذشته نصف شده است.
https://b۲n.ir/r۱۶۵۵۲
 
📝 چند توصیه به دولت آینده برای صنعت کشور
ایسنا: عضو هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع با تاکید بر اینکه دولت بعدی چه بخواهد با دنیا صلح کند و چه جنگ، به یک صنعت قوی نیاز دارد گفت: صنعت کشور اکنون دارای آشفتگی و عدم شفافیت است که دولت جدید باید از اندام و ارکان صنعتی کشور محافظت کند.
https://b۲n.ir/q۸۱۱۴۵
 
📝 آقای رضایی چرا FATF را نپذیرفتید؟ / نیاز به ثبات اقتصادی و سیاسی داریم
ایلنا: در نشست فعالین اقتصادی با محسن رضایی مطرح شد:
رییس انجمن سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایرانی و خارجی در جلسه با محسن رضایی اظهار داشت: من از شما به عنوان عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام سوال می‌کنم که علت اینکه ما FATF را که می‌تواند مراودات مالی ما را شفاف کند نمی‌پذیریم چیست؟
https://b۲n.ir/q۶۰۲۲۳
 
📝 تعیین تکلیف ۸۰ درصدی کالاهای رسوبی تا‌‌ پایان شهریور
دنیای‌اقتصاد : محمد‌علی افتخاری، مدیرعامل سازمان اموال تملیکی از شروع رصد و پایش برنامه عملیاتی استا‌ن‌ها برای کاهش رسوب کالا در انبارهای این سازمان خبر داد و گفت:‌ مدیران اموال تملیکی استا‌ن‌ها فرصت ۲ هفته‌ای برای ارائه برنامه‌های خود دارند تا‌‌ بتوانند ۸۰ درصد کالاهای رسوبی را تا‌‌ پایان شهریور صفر کنند.
https://b۲n.ir/w۴۳۴۶۹
 
📝 پیشنهاد جدید صمت به سرمایه‌گذاران
دنیای‌اقتصاد : علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشستی با فعالان اقتصادی کاشان در جریان سفر دو روزه خود به این منطقه از امکان ورود سرمایه‌گذاران برای احیای واحدهای راکد استا‌ن خبر داد.
https://b۲n.ir/t۴۰۰۵۲
 
📝 دومین میتینگ انتخاباتی در پارلمان بخش خصوصی برگزار شد
تعادل: دومین میتینگ انتخاباتی پارلمان بخش خصوصی با حضور «محسن رضایی» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری کلید خورد.
https://b۲n.ir/z۰۷۶۲۷
 
📝 خشم بخش خصوصی از تعلل در تصویب FATF
جهان صنعت: بازار وعده‌ و وعیدهای انتخاباتی این روزها داغِ‌داغ است. کاندیداهای دوره سیزدهم انتخابات ریاست‌جمهوری با وجود اینکه پیش از حضور خود در رقابت‌های انتخاباتی در چندین و چند جا از بدنه دولت و حکومت مشغول فعالیت بوده‌اند، در جریان رقابت‌های سیاسی و کسب آرای انتخاباتی طوری اظهارنظر می‌کنند که گویی تاکنون فرصت و موقعیتی برای ایفای نقش آنان فراهم نشده است.
https://b۲n.ir/g۳۶۴۶۵
 
📝 تعیین تکلیف ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگانی که تعقیب قضایی آنها تعلیق شده است
ایلنا: معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در سی و دومین جلسه کمیته اقدام ارزی، در مورد تعیین تکلیف ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگانی که تعقیب قضایی آنها از سوی مقامات قضایی تعلیق شده است، گفت: تا پایان تیرماه در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.
https://b۲n.ir/y۴۵۶۶۵
 
📝 هفدهمین نمایشگاه حلال مالزی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود
اتاق ایران آنلاین: هفدهمین  نمایشگاه حلال مالزی در زمینه نوشیدنی و خوردنی‌های حلال، داروسازی، لجستیک و سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود.
https://b۲n.ir/p۶۹۴۶۹
سلام و روز سه شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس سه شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 نحوه بخشودگی جرایم تامین اجتماعی
دنیای‌اقتصاد : در جلسه اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو، چالش‌های فعالان اقتصادی با سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت. 
https://b۲n.ir/d۷۷۷۲۱
 
📝 حداقل واردات موردنیاز برای اقتصاد ایران چه قدر است؟
ایسنا: رئیس کنفدارسیون صادرات ایران می‌گوید برای تجارت جهانی هیچ نمی‌توان بر روی تراز تجاری یک طرفه حساب باز کرد و واردات باید در کنار صادرات دیده شود.
https://b۲n.ir/k۳۵۴۵۹
 
📝 مشتریان جدید کالای ایرانی
دنیای اقتصاد: سه کشور قاره سیاه به جمع ۲۰ مقصد صادراتی اضافه شدند
https://b۲n.ir/x۲۶۷۴۵
 
📝 رایزنی اصناف برای کاهش مالیات
دنیای‌اقتصاد : در جلسه اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو، چالش‌های فعالان اقتصادی با سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
https://b۲n.ir/r۱۹۱۲۷
 
📝 کوچ بوروکراسی به «سامانه»ها
دنیای‌اقتصاد : تورم مقررات از مسیر دولت الکترونیک دوبرابر شد. راه‌اندازی انواع و اقسام سامانه‌ها در راستای ایجاد دولت الکترونیک نه تنها منجر به بهبود محیط کسب‌وکار نشده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، آشفتگی و اختلالات بسیاری را در روند فعالیت آنها ایجاد کرده است.
https://b۲n.ir/x۳۸۶۰۶
 
📝 تولید زیر تیغ بیمه‌
جهان صنعت: افزایش درآمد صنعت بیمه از محل مطالبات نشان می‌دهد که صنعتگران، تولیدکنندگان و حتی شرکت‌های خدماتی که با موانع بی‌شماری بر سر راه تولید و ارائه خدمت مواجه هستند، حق بیمه بیشتری در مقایسه با سال گذشته پرداخت کرده‌اند.
https://b۲n.ir/r۸۰۵۶۳
 
📝 سقوط رمزارزها در سایه رشد صنعت مالی غیر‌متمرکز
جهان صنعت: جمعه سیاه یا چهارشنبه سیاه، عباراتی که فعالان بازارهای مالی برای روزهایی که هر یک از این بازارها چه بازار سهام و چه بازار رمزارزها با فروش سنگین سرمایه‌گذاران و ریزش قابل توجه قیمت‌ها مواجه می‌شوند برای تشبیه استفاده می‌کنند. 
https://b۲n.ir/a۹۹۴۶۴
 
📝 اثر بی‌ثباتی نرخ ارز و تورم در رفتار وام‌دهی بانک‌ها بررسی شد
پرداخت انقباضی تسهیلات
جهان صنعت: بانک‌ها در جریان عملیات بانکداری به طورکلی با دو نوع ریسک مواجه هستند. ریسک نظام‌مند که مربوط به ریسک بازار و نااطمینانی محیط اقتصاد کلان است و با ایجاد پرتفوی امکان کاهش آن وجود ندارد.
https://b۲n.ir/m۷۴۹۶۶
 
📝 ارزیابی وضعیت تصویب آیین‌نامه‌های تسهیل تولید از دیدگاه دیوان محاسبات + جدول
تسنیم: براساس بررسی‌های صورت گرفته از مجموع ۸۷ آیین‌نامه و سایر قوانین مورد بررسی در زمینه تسهیل تولید،۳۷ عدد در زمان مقرر قانونی و۳۲ عدد خارج از آن ابلاغ شده‌اند.
https://b۲n.ir/f۵۱۷۶۷
 
📝 سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نصف شد
ایلنا: رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: امروز خجالت آور است که سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نسبت به چند سال قبل نصف شده است، البته ما خودمان را با جهان مقایسه نمی‌کنیم. اینها همه نتیجه وعده و وعیدهاست.
https://b۲n.ir/f۷۵۲۴۴

 

مشارکت در شصت و دومین دوره نمایشگاه بین المللی بازرگانی سوریه از تاریخ ۲۵ آگوست-۳ سپتامبر ۲۰۲۱ مقارن با ۱۲-۳ شهریورماه سال ۱۴۰۰ در شهر دمشق کشور سوریه

 

IMG ۲0۲۱05۳۱ WA000۷

IMG ۲0۲۱05۳۱ WA000۸

IMG ۲0۲۱05۳۱ WA00۱۴

 

 IMG ۲0۲۱05۳۱ WA00۱۱IMG ۲0۲۱05۳۱ WA00۱۲IMG ۲0۲۱05۳۱ WA0009IMG ۲0۲۱05۳۱ WA00۱0IMG ۲0۲۱05۳۱ WA00۱۳

 IMG ۲0۲۱05۳۱ WA00۱5

 

 

 سلام و روز دوشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس دوشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
 انتظار بخش تولید از دولت بعدی
ایسنا: عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به نیاز کشور به یک فضای امن اقتصادی با ثبات و برنامه بلند مدت، گفت که حل مشکل نقدینگی، مشکلات حوزه کسب و کار و بهبود روابط بین‌الملل برای تسهیل تجارت از جمله انتظارات بخش تولید از دولت آینده است.
https://b۲n.ir/y۴۰۳۲۹
 
 غلبه صنعت بر کرونا
دنیای اقتصاد: با ورود به سال دوم پاندمی، تاثیر کرونا بر تولیدکنندگان به کمترین سطح ممکن رسیده و زمینه برای رشد صنعت در سال۱۴۰۰ فراهم است.
https://b۲n.ir/s۱۸۱۰۷
 
ایفای تعهدات ارزی ۹۷ تسهیل می‌شود
ایلنا: دبیر کمیته اقدام ارزی در سومین نشست کمیته چهار نفره موضوع بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های۱۳۹۷- ۱۴۰۰ گفت: کمیته چهار نفره ضمن دریافت و بررسی درخواست‌های واصله در خصوص تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷، راهکارهای کاربردی به منظور تسهیل در ایفای آن رائه می‌کند.
https://b۲n.ir/t۴۹۶۴۱
 
 لغو ممنوعیت خرید اشخاص حقوقی و کدهای سبد در نمادهای گواهی سپرده سکه طلا
دنیای اقتصاد: مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از لغو ممنوعیت خرید اشخاص حقوقی و کدهای سبد در نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه طلا خبر داد.
https://b۲n.ir/b۷۱۷۵۲
 
📝 حمایت سازمان امور مالیاتی از تصویب مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس
دنیای اقتصاد: معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مالیات بر عایدی سرمایه بر بخش‌های مختلف اقتصاد اثرات مثبتی دارد.
https://b۲n.ir/r۹۵۰۳۵
 
📝 تغییر رئیس‌کل بانک مرکزی
دنیای‌اقتصاد : عبدالناصر همتی که فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده‌است، تمام توان خود را در این راه گذاشته و اکنون پس از هزار روز، کلید ساختمان شیشه‌ای میرداماد را با موافقت هیات‌دولت واگذار می‌کند.
https://b۲n.ir/p۱۹۰۳۴
 
📝 کنوانسیون CFT و ایران
دکتر داود دانش‌جعفری
دنیای اقتصاد: مفاد قطعنامه ۱۳۷۳ شورای امنیت سازمان ملل متحد مصوب ۲۰۰۱، از نظر مفهومی همان اهداف کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را دنبال می‌کند و لذا عدم الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) باعث کاهش تکالیف ایران نخواهد شد.
https://b۲n.ir/d۳۰۴۴۷
 
📝 نرخ سود بین‌بانکی به کمترین میزان در هشت ماه اخیر رسید
پیام تورمی بانک به بازار
جهان صنعت:  نرخ سود بین‌بانکی به کمترین مقدار خود در هشت ماهه اخیر رسید. بانک مرکزی در تارنمای خود این نرخ را ۲۴/۱۹ درصد اعلام کرده که در مقایسه با نرخ ۲۲ درصدی آبان ماه سال گذشته کمترین نرخ محسوب می‌شود.
https://b۲n.ir/q۴۷۷۲۵
 
📝 بخش تولید، مرغ عروسی و عزاست!
ایسنا: رئیس انجمن مدیران صنایع شهرستان ساوه گفت: وزارت نیرو باید خسارت وارده به واحدهای تولیدی متاثر از خاموشیهای غیر منتظره را جبران و به تولیدکنندگان پرداخت کند.
https://b۲n.ir/d۵۰۴۳۷
سلام و روز یکشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس یکشنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۰*
 
📝 درد و درمان «توسعه»
دنیای اقتصاد: محسن خليلي / تحلیلگر ارشد صنعت
موضوعی که این روزها و در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری ذهن نگارنده و شاید ذهن بسیاری از مردم عزیز میهن‌مان را درگیر خود ساخته است، موضوع «توسعه ایران» است.
https://b۲n.ir/j۵۰۱۰۰
 
📝 مالیاتی که مردم را نقره داغ می‌کند!
ایسنا: درحالی کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس تصویب شده که در آن برای محاسبه عایدی سرمایه کسر میزان تورم لحاظ نشده است و ایراداتی به آن وارد می‌شود که نه تنها آن را از عدالت محوری دور می‌کند، بلکه مردم را  نیز تحت فشار قرار می‌دهد.
https://b۲n.ir/z۹۰۱۱۳
 
📝 تولید را به فضای آرام و بدون حاشیه برگردانید
اتاق ایران آنلاین: رئیس اتاق قم در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان قم، با اشاره به دغدغه‌های تولیدکنندگان گفت: دست از سر تولید و واحدهای تولیدی بردارید و آن را به فضای آرام و بدون حاشیه برگردانید.
https://b۲n.ir/a۰۴۷۰۲
 
📝 مطالبه اصلاحات به جای پول‌پاشی
دنیای‌اقتصاد : دستیابی به ثبات اقتصادی و اقتصاد رقابتی با چه اولویت‌هایی محقق می‌شود؟ اتاق تهران در گزارشی به کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری پیشنهاد کرد به جای تمرکز بر «پول‌پاشی» که نماد اداره نادرست اقتصادی است، راه اصلاحات ساختاری اقتصاد را که برای افراد و دولت‌ها نیک‌نامی به همراه می‌آورد، در پیش گیرند. 
https://b۲n.ir/f۰۴۴۵۵
 
📝 سد قوانین در مسیر تولید
جهان صنعت: گزارش دیوان محاسبات از ارزیابی اجرای قوانین مرتبط با تولید بررسی شد.
https://b۲n.ir/h۱۰۹۴۱
 
📝 کسب رتبه برتر استان سمنان در سه دوره متوالی پایش کسب کار
اتاق ایران آنلاین: در پایش کسب کار زمستان ۱۳۹۹، استان سمنان بهترین نمره را کسب کرده و برای سومین دوره متوالی در رتبه اول کشور قرار گرفته است.
https://b۲n.ir/m۳۹۱۶۴
 
📝 بورس ۱۹۶۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۵۹ هزار واحد رسید
مهر: شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ با رشد ۱۹ هزار و ۶۶۹ واحدی به یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۲۰۴ واحد رسید.
https://b۲n.ir/g۵۰۴۶۳
 
📝 نرخ تورم به تفکیک استان‌ها اعلام شد
ایلنا: در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان هرمزگان با ٣,٩ درصد افزایش و کمترین افزایش نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمانشاه با ٠.١ درصد می‌باشد.
https://b۲n.ir/u۹۹۴۳۷
سلام و روز شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس  شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴00
 
در دیدار ابراهیم رئیسی با فعالان اقتصادی چه گذشت؟
اتاق ایران آنلاین: اتاق ایران در طرحی مشترک با اتاق‌های اصناف و تعاون بستری را فراهم کرده تا کاندیداهای سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، برنامه‌های اقتصادی خود را در میان فعالان بخش خصوصی تشریح کنند. در این راستا ابراهیم رئیسی به عنوان نخستین کاندیدا در جمع فعالان بخش خصوصی کشور حاضر شد.
https://b۲n.ir/d۲۴۷۷۸
 
 مالیات جدید در راه است
دنیای اقتصاد: نمایندگان مجلس روز چهارشنبه کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه را تصویب کردند که از این پس طبق مدت تملک، اگر فردی طلا، ارز، مسکن و خودرو خریداری و سپس اقدام به فروش آن کند، باید از محل سود این معامله، بخشی را به عنوان مالیات پرداخت کند.
https://b۲n.ir/w۳۴۵۵۷
 
 ابلاغ افزایش مرخصی زایمان به شعب تامین‌اجتماعی
دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی با صدور دستور اداری به شعب این سازمان در سراسر کشور اجرای مصوبه هیات‌وزیران مبنی بر افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه را ابلاغ کرد.
https://b۲n.ir/b۵۲۴۶۵
 
 چگونگی دریافت خسارت نوسان برق
دنیای‌اقتصاد : خاموش شدن ناگهانی ناشی از قطع برق، سلامت لوازم خانگی و تجهیزات الکترونیکی را تهدید می‌کند که می‌توان خسارت آن را دریافت کرد. اداره برق این موضوع را پیش‌بینی کرده و حتی خود را در برابر خسارات احتمالی بیمه کرده است.
https://b۲n.ir/b۲۳۴۹۰
 
 پیش‌بینی تورم پایان ۱۴۰۰
دنیای اقتصاد: پیش‌بینی روند تورم در سال ۱۴۰۰ بر مبنای اردیبهشت امسال نشان می‌دهد زودترین موعد رسیدن به تورم هدف ۲۲ درصدی مهر ۱۴۰۰ خواهد بود. حال‌ آنکه اگر تورم برمبنای ۱۲ ماه گذشته ادامه پیداکند رسیدن به آن غیرممکن خواهد بود.
https://b۲n.ir/q۴۲۵۲۷
 
 ورود دادستانی به ترخیص دپویی‌ها
دستگاه قضا به روند ترخیص کالاهای اساسی ورود کرد. در پی انباشت ۶ میلیون تن کالای اساسی و اولتیماتوم گمرک به صاحبان کالاهای اساسی، حال دادستانی کل نیز به ماجرای ترخیص کالاهای دپوی ورود و ضرب الاجل تعیین کرده است.
https://b۲n.ir/n۴۳۰۷۳
 
 موج تازه ورود پول
جهان صنعت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی پنجم خردادماه، کلیات طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» را به تصویب رساندند. 
https://b۲n.ir/q۰۴۰۶۶
 
استمرار حضور ایران در فهرست کشورهای دریافت کننده ترجیحات تعرفه‌ای مشترک اوراسیا GSP
مهر: دبیر میز اوراسیا گفت: شورای‌عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیا فهرست جدید کشورهای برخوردار از تخفیفات تعرفه‌ای این اتحادیه را اعلام کرد که بر اساس آن و با حذف تعدادی از کشورهای رقیب ایران در این بازار، موقعیت ممتازی را برای کالاهای صادراتی کشورمان رقم خواهد زد.
https://b۲n.ir/u۴۵۷۰۲
 
📝 ثبت سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد و ویژه لغو شد 
ایسنا: در حالی از سال ۱۳۹۷ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشمول مصوبه ثبت سفارش برای واردات کالا شد که تازه ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران از عدم نیاز به مجوز ثبت سفارش، برای واردات کالا به این مناطق یا ترانزیت بین آنها حکایت دارد.
https://b۲n.ir/h۴۶۲۶۱
 
📝 خراسان رضوی رتبه نخست کشور در سرمایه‌گذاری خارجی را کسب کرده است
ایرنا: ۷۵ طرح از خراسان رضوی پارسال به هیات سرمایه‌گذاری خارجی ارسال شد که از این تعداد ۵۹ طرح‌ به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار موفق به دریافت مجوز شد که بر این اساس خراسان رضوی از نظر تعداد طرح سرمایه‌گذاری خارجی طی سال گذشته در کشور رتبه نخست را کسب کرده است.
https://b۲n.ir/b۲۸۱۰۵

 

بنام خدا
 
انجمن مدیران صنایع استان تشکیل جلسه داد.
 
انجمن مدیران صنایع استان با حضور اکثریت قاطع اعضاء هیات رئیسه به ریاست آقای دکتر شریف زاده در محل شرکت آیدین با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری تشکیل جلسه داد.
 
در این جلسه پیرامون مسائل جاری کشور،صنعتی،اقتصادی روز و برنامه های جاری سال ۱۴۰۰ بحث و گفتگو و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
 

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۳0

 
 

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۳5

 
 

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۳۱

 
 

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۲۷

 
 
 IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۳۳
 
 
IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۲9
 IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۲۸
 
IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۳۴
 

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۳۲

 
سلام و روز چهارشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس چهارشنبه ۵ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 امکان ارائه حدود ۷۰ خدمت مالیاتی در یک پنجره واحد
ایرنا: معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه امکان ارائه حدود ۷۰ خدمت از طریق «پنجره واحد خدمات الکترونیکی» وجود دارد، گفت: اکنون ۲۰ مورد از مهمترین و پرحجم‌ترین این خدمات به مودیان ارائه می‌شود و تا پایان دولت فعلی بخش قابل توجه دیگری از آن قابل ارائه خواهد بود.
https://b۲n.ir/t۶۴۳۴۲
 
📝 تولیدکنندگان مشکلی برای ترخیص مواد اولیه از گمرک ندارند
دنیای‌اقتصاد : مدیرکل صمت استان تهران گفت: سال ۹۷ با بحران ارزی روبه‌رو شدیم، بی‌ثباتی در رویه تخصیص ارز وجود داشت ولی به تدریج با تثبیت شدن ارز، ترخیص بهتر شده و کلیه واحدهای تولیدی می‌توانند تا ۹۰ درصد کالاهای موجود خود را در گمرک به صورت اعتباری ترخیص کنند و مشکلی برای ترخیص مواد اولیه نیست.
https://b۲n.ir/g۴۳۴۹۴
 
اعلام نتیجه حراج اوراق مالی اسلامی دولتی و برگزاری حراج جدید
ایرنا: بانک مرکزی اعلام کرد: ضمن اعلام نتیجه‌ اولین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ (مورخ ۴ خرداد ماه)، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۱۱ خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
https://b۲n.ir/s۲۷۱۷۳
 
 آخرین وضعیت ایران در FATF
دنیای اقتصاد: گروه ویژه اقدام مالی از زمان تا‌‌سیس (۱۹۸۹) تا‌‌کنون در جهت استانداردسازی روش‌های مقابله با پولشویی، ۴۰ مورد توصیه در جهت مقابله با پولشویی ارائه کرده است.
https://b۲n.ir/y۴۷۱۱۳
 
📝 مزایا و معایب قانون جدید چک از نگاه بخش خصوصی
دنیای‌اقتصاد : در نشست مشترک دو کمیسیون « بهبود محیط کسب‌وکار و رفع موانع تولید» و «حمایت قضایی و مبارزه با فساد» اتاق تهران نقاط ضعف و قوت قانون جدید چک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
https://b۲n.ir/h۸۳۹۶۴
 
📝 نسخه‌های تکراری حمایت از تولید
دنیای‌اقتصاد : برنامه‌های وزارت صمت در بوته نقد صنعتگران قرار گرفت. در یک نشست تخصصی، سیاست‌‌های صنعتی از فعالان بخش خصوصی نمره پایینی دریافت کرد.
https://b۲n.ir/z۹۴۲۲۷
 
📝 باج‌گیری محلی از بنگاه‌های اقتصادی/ قوه قضاییه برخورد کند
مهر: وزیر کار گفت: هر بنگاه‌ اقتصادی که در هر گوشه‌ای شکل می‌گیرد باج‌گیری‌های محلی شروع می‌شود.
https://b۲n.ir/h۳۹۳۴۷
 
📝 پایان خرداد آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل
مهر: سازمان امور مالیاتی، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل را آخر خردادماه اعلام کرد.
https://b۲n.ir/m۶۵۱۳۵
رئیس هیئت مدیره فروشگاه آنلاین "آلیار" مطرح کرد:
 
موفقیت بستر دیجیتال مارکتینگ در گرو همکاری های مطمئن/ ندای همکاری "آلیار" با فروشگاه های اینترنتی بومی
IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۶
 
 
رئیس هیئت مدیره فروشگاه آنلاین "آلیار" گفت: رشد و توسعه فروشگاه های اینترنتی که فعالیت های جزیره ای، فروش تخصصی و سرمایه گذاری های بومی با منابع محدود دارند واقعا دشوار شده است و باید به همکاری فکر کنیم، چرا که شراکت و ادغام تنها راه برای بقا در بازار نفس‌گیر رقابت با شرکت های بزرگ در شرایط اقتصادی کنونی است.
 
ناصر کسرائی" در گفتگو با خبرنگار نصر با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا، تغییراتی در روش زندگی بشر ایجاد کرد که انتظار می‎ رود به تدریج به سبک زندگی افراد تبدیل شود، گفت: اگر از دید فعالان عرصه بازاریابی دیجیتال و کسب و کارها به این موضوع نگاه کنیم* *خواهیم دید که با تغییر رفتارهای مصرف‌کننده برخی از کسب‎ وکارها از جمله فروشگاه‎ های آنلاین اقبالی بی‎ سابقه و رشد فزاینده  را تجربه کردند.
وی با اشاره به اینکه با رشد پر سرعت این بازار در ایران، سبب شد رقابت بین بازیگران اصلی و شرکت های قدرتمند حوزه بازاریابی* *دیجیتال برای تصاحب سهمی بیشتر از بازار شدت گیرد، افزود: در این میان فروشگاه‌ها و شرکت‎ های کوچکتری وجود دارند که دچار کمبود منابع برای پاسخگویی به درخواست‎ های مشتریان هستند و اگر این رویه ادامه پیدا کند مشتریان به تدریج به سمت بازیگرهای اصلی سوق پیدا ‌می کنند و کسب و کارهای کوچک و جزیره ای محکوم به شکست می شوند.
IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۸
رئیس هیئت مدیره فروشگاه آنلاین "آلیار" با بیان اینکه واقعیت های دنیای بازاریابی چیزی فراتر از فعالیت در فضای مجازی است، ادامه داد: مدیریت فروشگاه های اینترنتی همانند مدیریت یک سازمان بزرگت است و به دانش کافی، پشتیبانی علمی، پشتیبانی فنی، منابع مالی بزرگ، تیم بازرگانی قوی و زیرساخت های متعدد دارد.
 
وی با اشاره به اینکه مدیریت یک فروشگاه اینترنتی موفق نیازمند سرمایه گذاری و منابع مالی بالایی است، اضافه کرد: این فروشگاه ها یا باید با سرمایه کلان موفق شوند و یا از ظرفیت رقبای خود استفاده کنند، وارد شراکت و ادغام شوند تا با هم حرفی برای گفتن داشته باشند.
 
وی اضافه کرد: با شرایط اقتصادی پیش رو این بازار به نقطه‌ای رسیده است که شراکت و ادغام را تنها راه برای بقا در بازار نفس‌گیر رقابت با شرکت های بزرگ به چشم می آید.
 
کسرائی از مزیت های شراکت و ادغام فروشگاه های اینترنتی گفت و افزود: این استراتژی می‌تواند مزیت‌های زیادی از جمله بالا رفتن ارزش شرکت،‌ بدست آوردن منابع و مهارت‌های جدید و دسترسی به بخش بزرگ‌تری از بازار بدون صرف هزینه‌ی اضافه برای تحقیق را در بر داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه تعریف هدف مشترک، تجمیع پتانسیل سرمایه‌گذاری، آگاهی کامل از وضعیت مالی و ارقام فروش،‌ مشورت و مذاکره و همچنین یکپارچه‌سازی دو پلتفرم در سیستمی واحد در موفقیت پروژه ها تأثیرگذار است، گفت: به جای ایجاد فضای رقابتی ناعادلانه، بهتر است شاهد ایجاد فضاهای مشارکتی با نتیجه برد برد باشیم، چون هرچه یک شرکت قدرت بیشتری داشته باشد پیروز تر است.
 
IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۷
 
مدیرعامل هلدینگ "سنتال" با تاکید بر اینکه موفیقت در بستر دیجیتال مارکتینگ از همکاری های مطمئن نشات می گیرد، ادامه داد: فروشگاه های اینترنتی به جای فعالیت جزیره ای و سرمایه گذاری های بومی با منابع محدود به شراکت فکر کنند تا قدرت عملکردمان را با هم بالا ببریم.
 
وی ضمن اشاره به این نکته که فشار سخت اقتصادی در یک سال و نیم گذشته باعث شده تا بسیاری از مدیران استارتاپ‌ها و فروشگاه های اینترنتی در شهرهای بزرگ ایران و پایتخت به ادغام و شراکت، به شکلی جدی فکر کنند، گفت: متاسفانه در فضای تبریز هنوز تفکر همکاری تیمی به چشم نمی خورد و اکثرا به دنبال انحصار طلبی و ایجاد برندهای جدید هستند اما با شرایط اقتصادی فعلی، انحصار طلبی موفقیت نمی اورد و شرکت هایی کوچک با توان مالی کم محکوم به شکست هستند.
 
کسرائی اضافه کرد: بزرگترین معزلی که در توسعه  فروش های اینترنتی داریم همکاری و رشد است، فروشگاه های اینترنتی در کنار هم قطعا یک مجموعه قدرتمند تر را تشکیل می دهند، اما اگر نگاهی فعالیت های عرصه بازاریابی دیجیتال داشته باشیم، خواهیم دید در دو سال اخیر فروش آنلاین یک محصول به شکل تخصصی و فراگیر بیشتر شده است چراکه سرمایه گذاری پایین تری نیاز دارد اما آیا این فعالیت جزیره ای موفقیت را تجربه خواهند کرد.

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۶

 
وی ضمن اشاره به یکی از موفق ترین شرکت های بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک که در ترکیه مستقر است، گفت: «ترند یول»، یکی از بزرگترین شرکت های تجارت الکترونیکی در ترکیه با داشتن ۴۵ هزار شریک تجاری، تلاش های خود را با هدف ایجاد تحولات دیجیتالی در مشاغل کوچک ادامه داده و برنامه های مختلف حمایتی را در طی شیوع کوید ۱۹ آغاز کرده است.
 
وی افزود: این پلت فرم تجارت الکترونیکی بزرگ که زیر چتر «گروه ترندیول» تاسیس شده با اپلیکیشنی مانند Dolap، بزرگترین پلتفرم اجناس دست دوم این کشور، همچنین، ترندیول اکسپرس Trendyol Express (یک شبکه تحویل ) و ترندیول تک Trendyol Tech (یک مرکز تحقیق و توسعه که بر تحول دیجیتال متمرکز است)، فعالیت می کند و  در مجموع چهار هزار نفر را از جمله در بخش ترند یول اکسپرس و ارائه دهندگان خدمات، استخدام کرده است.
 
رئیس هیئت مدیره فروشگاه آنلاین "آلیار" با بیان اینکه بعد از کنار رفتن تحریم ها قطعا شرکت های بزرگ حوزه دیجیتال مارکتینگ و فروشگاه های اینترنتی جهانی فعالیت خود را در ایران آغاز می کنند، گفت: فرض کنید شرکت هایی مانند علی بابا چین، آمازون و... وارد ایران شوند، حضور چنین شرکت های خارجی قدرتمند در ایران قطعا با شکست شرکت های و فروشگاه های اینترنتی کوچک همراه خواهد بود، بنابراین اگر اکنون فرهنگ شراکت و ادغام را شکل ندهیم و اگر از الان برنامه ای برای آینده نداشته باشیم قطعا شکست خواهیم خورد.
 
وی در خصوص فعالیت "آلیار" برای رشد و توسعه فروشگاه های اینترنتی و کمک به موفقیت شرکت های بازاریابی دیجیتال گفت: درب "آلیار" به روی همه باز است و از همکاری با کسب و کارها و فروشگاه های آنلاین استقبال می کنیم تا در کنار هم پیشرفت را تجربه کنیم و به عنوان رئیس هیئت مدیره این مجموعه تمامی فروشگاه های اینترنتی استان را به شراکت و همکاری دعوت می کنم.
 
وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: فراخوان فروشگاه اینترنتی "آلیار" برای همکاری با فروشگاه های اینترنتی دیگر یک ندا برای مشارکت و موفقیت است.
 
منبع خبر: سایت نصر نیوز

امضای پژوهشگاه نیرو پای برج های تک پایه خود ایستای بتنی شرکت پارس ساختار

 IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱5

 امضای پژوهشگاه نیرو پای برج های تک پایه خود ایستای بتنی شرکت پارس ساختار
اجرای عملیات موفقیت آمیز تایپ تست برج تک پایه خود ایستای بتنی شرکت پارس ساختار در آزمایشگاه مرجع سازه های برق پژوهشگاه نیرو واقع در شهر اراک، مهر تایید دیگری برای استحکام و پایداری این سازه ها در خطوط انتقال فوق توزیع و برگی دیگر از افتخارات شرکت پارس ساختار در عرصه صنعت نیرو شد.

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۴

عملیات موفقیت آمیز تایپ تست برج تک پایه خود ایستای بتنی کششی ۶۳ کیلوولت چهارمداره تیپ ۶۰_A۴T شرکت پارس ساختار روزهای ۲۶و ۲۷ اردیبهشت ماه با موفقیت کامل با حضور نمایندگان شرکت های برق منطقه ای اصفهان و شرکت مهندسی موننکو به عنوان کارفرما و مشاور پروژه در محل آزمایشگاه پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
برجی که در این عملیات مورد تست قرار گرفت مربوط به پروژه احداث خط انتقال ۶۳ کیلوولت چهارمداره ورود و خروج خط محتشم کاشانی-آران ۱ در پست آران و بیدگل ۲ می باشد که براساس نظر کارفرما مورد آزمایش قرار گرفت.

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۳

 در روز اول این برنامه راستی آزمایی کالیبراسیون و وسايل اندازه گيرى با درخواست کارفرما مجددا انجام گرفت و ۵ کیس از مراحل بارگذاری با موفقیت انجام گرفت.

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۲

در روز دوم این برنامه، ادامه تست های Full scale بارگذاری برج در محوطه پژوهشگاه نیرو اجرا شد.
در این تست با وجود اعمال صد در صد بارهای نهایی به برج و تحمل نیروها توسط برج و نهایتا تایید برج از لحاظ تایپ تست، با اعلام مدیران شرکت پارس ساختار نیروی ۱۰۵، ۱۱۰، ۱۱۵، ۱۲۰ و ۱۳۰ درصد بارهای نهایی به برج اعمال گردید و برج تک پایه بتنی باز هم مقاوم و پایدار ایستادگی کرد و تایپ تست با تایید مدیران و کارشناسان حاضر با موفقیت به انجام رسید

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA00۱۱

 گفتنی است شرکت پارس ساختار با بیش از سه دهه سابقه فعالیت در صنعت برق کشور و بهره مندی از پشتوانه علمی و عملی در اجرای صدها پروژه احداث و بازسازی نیروگاه ها، پست های فشار قوی و خطوط انتقال نیروی برق در داخل و خارج کشور، مبتکر و سازنده برج های تک پایه خود ایستای بتنی در سطوح ولتاژ ۶۳ تا ۴۰۰ کیلوولت با تعداد مدارات مختلف به صورت کمپکت بوده که ثبت اختراع داخلی و بین المللی نیز شده است و تولید داخلی بودن در کنار استحکام مکانیکی بسیار بالا، کاهش اشغال زمین در پای برج و حریم خط انتقال، ایجاد امنیت خاطر از بابت عدم وجود امکان سرقت قطعات و امکان صعود و بهره برداری راحت تر از جمله مزایای استفاده از برج های تک پایه بتنی است.
 
منبع خبر: سایت نصر نیوز

دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS توسط شرکت آذر فلز پایون عضو محترم انجمن مدیران صنایع استان

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA0009

 

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA000۸

IMG ۲0۲۱05۲۶ WA000۷

 

 

*سلام و روز سه شنبه تان بخیر*
 
 *مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس سه شنبه ۴ خرداد ماه ۱۴00*
 
📝 کدام وعده انتخاباتی اقتصاد ایران را نجات می دهد؟
ایسنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید، بنیان اقتصاد ایران نیاز به اصلاحات اساسی دارد و وعده‌های عوام گرایانه انتخاباتی نمی‌تواند در این حوزه راهگشا باشد.
https://b۲n.ir/a۰۴۲۷۳
 
📝 دورنمای اقتصاد ایران تا ۲۰۲۵
تعادل: واحد اطلاعات اکونومیست در جدیدترین تحلیل خود به پیش‌بینی وضعیت اقتصاد ایران در پنج سال آینده پرداخته است.
https://b۲n.ir/n۴۴۷۹۰
 
📝 حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های دولت در سال جاری آماده واگذاری به بخش خصوصی است
ایلنا: وزیر اقتصاد گفت: وزارت امور اقتصاد و دارایی، ۲۷ هزار میلیارد تومان آگهی فروش در مرحله عرضه شرکت های مشمول واگذاری به بخش خصوصی در اختیار دارد که باید مشتری و تقاضا برای آن وجود داشته باشد، بنابراین مقرر شده در سال جاری، به ارزش حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های که در فهرست واگذاری قرار دارند، آماده عرضه شوند.
https://b۲n.ir/g۰۰۳۸۱
 
📝 رای‌گیری صنعتی برای پساتحریم
اقتصاد آنلاین: صمت با طرح ۱۰ پرسش سناریوهای آینده تولید را مشخص کرد
https://b۲n.ir/h۸۰۸۱۱
 
📝 حریف بورس در ۱۴۰۰
دنیای‌اقتصاد : برخلاف پیش‌بینی اکثر کارشناسان که گمان می‌کردند بورس تهران، ۱۴۰۰ را متفاوت‌تر از روزهای پایانی ۹۹ آغاز می‌کند، اما جریان معاملاتی به گونه‌ای پیش رفت که نماگراصلی بازار نوسانات جدی را از سرگذراند.
https://b۲n.ir/g۱۴۸۵۰
 
📝 ریسک‌زدایی از بازار دلار
دنیای‌اقتصاد : بازوی پژوهشی بانک مرکزی، بازار مشتقات ارزی از جمله قرارداد آتی را یکی از نهادهای مالی مفقوده در نظام مالی کشور معرفی می‌کند که در نبود آن پوشش ریسک تغییرات نرخ ارز با چالش مواجه می‌شود و امکان پیش‌بینی مسیر آتی نرخ ارز برای فعالان اقتصای وجود ندارد.
https://b۲n.ir/s۱۷۲۷۵
 
📝 بورس ۸۰۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۰۳ هزار واحد رسید
مهر: شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ با رشد ۸۰۳۹ واحدی به یک میلیون و ۱۰۳ هزار و ۷۳۶ واحد رسید.
https://b۲n.ir/r۳۳۲۶۹
📌 *سلام و روز دوشنبه تان بخیر*
 
💢 *مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس دوشنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰*
 
📝 زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل اعلام شد
مهر: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بر اساس ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم،  موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) خرداد ماه خواهد بود.
https://b۲n.ir/f۹۲۱۹۹
 
📝 ۴ عامل اصلی کاهش صادرات ایران در ۹۹
مهر: سازمان توسعه تجارت ایران، کاهش درآمدهای نفتی، شوک ارزی و پیامدهای آن، تحریم شرکت های پتروشیمی و پاندمی کرونا را از جمله مهم ترین عوامل کاهش صادرات در سال ۹۹ عنوان کرد.
https://b۲n.ir/t۵۸۳۳۹
 
📝 دوگانه پولی
جهان صنعت:  اقتصاد ایران در یک دوگانه سیاست پولی گرفتار شده است. در این ساختار دوگانه افزایش نرخ بهره از یک سو علامت خطر کاهش تولید و سرمایه‌گذاری و از سوی دیگر منشاء کاهش نقدینگی و تشدید تورم است. کاهش نرخ بهره که طرفداران خاص خود را دارد در نقطه مقابل این مساله قرار می‌گیرد، به طوری که گردش نقدینگی را به نفع فعالیت‌های تولیدی افزایش می‌دهد و رکود در طرف تقاضا را از بین می‌برد.
https://b۲n.ir/n۹۲۶۱۰
 
📝 کدام رسته‌های تولیدی صنفی اولویت صادراتی دارند؟
ایسنا: دبیرکل اتاق اصناف ایران از شناسایی رسته های تولیدی صنفی دارای اولویت صادراتی اصناف ایران خبر داد و گفت: در این مسیر بر واحدهای تولیدی که دارای ظرفیت بالقوه و بالفعل صادارتی هستند، نظیر صنف چرم، کیف و کفش، پوشاک، زیور الات و سنگ های قیمتی، صنایع چوبی و مبلمان و برخی رسته‌های خدمات فنی مانند تعمیر خودروهای سنگین و نیز تاسیسات تمرکز شده است.
https://b۲n.ir/r۲۸۴۰۸
 
📝 پیش‌بینی کارشناسی از آینده بورس
ایسنا: یک کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی پارامترهای مختلف از جمله نرخ ارز، وضعیت تورم و همچنین وضعیت بازارهای جهانی، اعلام کرد که هرچند آینده بازار سرمایه به سودآوری شرکت‌ها و انتظارات تورمی بستگی دارد اما به طور کلی وضعیت این بازار در ماه های آتی سال ۱۴۰۰ از طیف منفی تا طیف رشدی خواهد بود.
https://b۲n.ir/s۳۲۳۶۹
 
📝 جدال «پول » و رمزارزها
دنیای‌اقتصاد : ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا موتورز‌ که با توییت‌ها خود توانست هدایت روانی بازار را به‌نوعی در دست بگیرد، طی توییتی از رقابت میان رمزارزها و پول کاغذی یاد کرد و گفت که رقابت واقعی میان این دو برقرار است.
https://b۲n.ir/n۳۹۹۵۹
 
📝 سه چالش اقتصاد ایران
دنیای اقتصاد: سیدشمس‌الدین حسینی که تصدی پنج سال وزارت امور اقتصادی و دارایی را در کارنامه دارد، در زمره داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ قرار گرفته است و می‌‌گوید که به عنوان یک اقتصاددان، برای ریاست قوه مجریه به میدان رقابت انتخاباتی وارد شده است. 
https://b۲n.ir/m۰۴۶۹۴

sal۱۴00

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com