سلام و روز یکشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس یکشنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۰*
 
📝 درد و درمان «توسعه»
دنیای اقتصاد: محسن خليلي / تحلیلگر ارشد صنعت
موضوعی که این روزها و در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری ذهن نگارنده و شاید ذهن بسیاری از مردم عزیز میهن‌مان را درگیر خود ساخته است، موضوع «توسعه ایران» است.
https://b۲n.ir/j۵۰۱۰۰
 
📝 مالیاتی که مردم را نقره داغ می‌کند!
ایسنا: درحالی کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس تصویب شده که در آن برای محاسبه عایدی سرمایه کسر میزان تورم لحاظ نشده است و ایراداتی به آن وارد می‌شود که نه تنها آن را از عدالت محوری دور می‌کند، بلکه مردم را  نیز تحت فشار قرار می‌دهد.
https://b۲n.ir/z۹۰۱۱۳
 
📝 تولید را به فضای آرام و بدون حاشیه برگردانید
اتاق ایران آنلاین: رئیس اتاق قم در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان قم، با اشاره به دغدغه‌های تولیدکنندگان گفت: دست از سر تولید و واحدهای تولیدی بردارید و آن را به فضای آرام و بدون حاشیه برگردانید.
https://b۲n.ir/a۰۴۷۰۲
 
📝 مطالبه اصلاحات به جای پول‌پاشی
دنیای‌اقتصاد : دستیابی به ثبات اقتصادی و اقتصاد رقابتی با چه اولویت‌هایی محقق می‌شود؟ اتاق تهران در گزارشی به کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری پیشنهاد کرد به جای تمرکز بر «پول‌پاشی» که نماد اداره نادرست اقتصادی است، راه اصلاحات ساختاری اقتصاد را که برای افراد و دولت‌ها نیک‌نامی به همراه می‌آورد، در پیش گیرند. 
https://b۲n.ir/f۰۴۴۵۵
 
📝 سد قوانین در مسیر تولید
جهان صنعت: گزارش دیوان محاسبات از ارزیابی اجرای قوانین مرتبط با تولید بررسی شد.
https://b۲n.ir/h۱۰۹۴۱
 
📝 کسب رتبه برتر استان سمنان در سه دوره متوالی پایش کسب کار
اتاق ایران آنلاین: در پایش کسب کار زمستان ۱۳۹۹، استان سمنان بهترین نمره را کسب کرده و برای سومین دوره متوالی در رتبه اول کشور قرار گرفته است.
https://b۲n.ir/m۳۹۱۶۴
 
📝 بورس ۱۹۶۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۵۹ هزار واحد رسید
مهر: شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ با رشد ۱۹ هزار و ۶۶۹ واحدی به یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۲۰۴ واحد رسید.
https://b۲n.ir/g۵۰۴۶۳
 
📝 نرخ تورم به تفکیک استان‌ها اعلام شد
ایلنا: در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان هرمزگان با ٣,٩ درصد افزایش و کمترین افزایش نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمانشاه با ٠.١ درصد می‌باشد.
https://b۲n.ir/u۹۹۴۳۷

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

sal1400

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com