سلام و روز دوشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس دوشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
 انتظار بخش تولید از دولت بعدی
ایسنا: عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به نیاز کشور به یک فضای امن اقتصادی با ثبات و برنامه بلند مدت، گفت که حل مشکل نقدینگی، مشکلات حوزه کسب و کار و بهبود روابط بین‌الملل برای تسهیل تجارت از جمله انتظارات بخش تولید از دولت آینده است.
https://b۲n.ir/y۴۰۳۲۹
 
 غلبه صنعت بر کرونا
دنیای اقتصاد: با ورود به سال دوم پاندمی، تاثیر کرونا بر تولیدکنندگان به کمترین سطح ممکن رسیده و زمینه برای رشد صنعت در سال۱۴۰۰ فراهم است.
https://b۲n.ir/s۱۸۱۰۷
 
ایفای تعهدات ارزی ۹۷ تسهیل می‌شود
ایلنا: دبیر کمیته اقدام ارزی در سومین نشست کمیته چهار نفره موضوع بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های۱۳۹۷- ۱۴۰۰ گفت: کمیته چهار نفره ضمن دریافت و بررسی درخواست‌های واصله در خصوص تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷، راهکارهای کاربردی به منظور تسهیل در ایفای آن رائه می‌کند.
https://b۲n.ir/t۴۹۶۴۱
 
 لغو ممنوعیت خرید اشخاص حقوقی و کدهای سبد در نمادهای گواهی سپرده سکه طلا
دنیای اقتصاد: مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از لغو ممنوعیت خرید اشخاص حقوقی و کدهای سبد در نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه طلا خبر داد.
https://b۲n.ir/b۷۱۷۵۲
 
📝 حمایت سازمان امور مالیاتی از تصویب مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس
دنیای اقتصاد: معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مالیات بر عایدی سرمایه بر بخش‌های مختلف اقتصاد اثرات مثبتی دارد.
https://b۲n.ir/r۹۵۰۳۵
 
📝 تغییر رئیس‌کل بانک مرکزی
دنیای‌اقتصاد : عبدالناصر همتی که فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده‌است، تمام توان خود را در این راه گذاشته و اکنون پس از هزار روز، کلید ساختمان شیشه‌ای میرداماد را با موافقت هیات‌دولت واگذار می‌کند.
https://b۲n.ir/p۱۹۰۳۴
 
📝 کنوانسیون CFT و ایران
دکتر داود دانش‌جعفری
دنیای اقتصاد: مفاد قطعنامه ۱۳۷۳ شورای امنیت سازمان ملل متحد مصوب ۲۰۰۱، از نظر مفهومی همان اهداف کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را دنبال می‌کند و لذا عدم الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) باعث کاهش تکالیف ایران نخواهد شد.
https://b۲n.ir/d۳۰۴۴۷
 
📝 نرخ سود بین‌بانکی به کمترین میزان در هشت ماه اخیر رسید
پیام تورمی بانک به بازار
جهان صنعت:  نرخ سود بین‌بانکی به کمترین مقدار خود در هشت ماهه اخیر رسید. بانک مرکزی در تارنمای خود این نرخ را ۲۴/۱۹ درصد اعلام کرده که در مقایسه با نرخ ۲۲ درصدی آبان ماه سال گذشته کمترین نرخ محسوب می‌شود.
https://b۲n.ir/q۴۷۷۲۵
 
📝 بخش تولید، مرغ عروسی و عزاست!
ایسنا: رئیس انجمن مدیران صنایع شهرستان ساوه گفت: وزارت نیرو باید خسارت وارده به واحدهای تولیدی متاثر از خاموشیهای غیر منتظره را جبران و به تولیدکنندگان پرداخت کند.
https://b۲n.ir/d۵۰۴۳۷

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

sal1400

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com