سلام و روز سه شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس سه شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 نحوه بخشودگی جرایم تامین اجتماعی
دنیای‌اقتصاد : در جلسه اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو، چالش‌های فعالان اقتصادی با سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت. 
https://b۲n.ir/d۷۷۷۲۱
 
📝 حداقل واردات موردنیاز برای اقتصاد ایران چه قدر است؟
ایسنا: رئیس کنفدارسیون صادرات ایران می‌گوید برای تجارت جهانی هیچ نمی‌توان بر روی تراز تجاری یک طرفه حساب باز کرد و واردات باید در کنار صادرات دیده شود.
https://b۲n.ir/k۳۵۴۵۹
 
📝 مشتریان جدید کالای ایرانی
دنیای اقتصاد: سه کشور قاره سیاه به جمع ۲۰ مقصد صادراتی اضافه شدند
https://b۲n.ir/x۲۶۷۴۵
 
📝 رایزنی اصناف برای کاهش مالیات
دنیای‌اقتصاد : در جلسه اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو، چالش‌های فعالان اقتصادی با سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
https://b۲n.ir/r۱۹۱۲۷
 
📝 کوچ بوروکراسی به «سامانه»ها
دنیای‌اقتصاد : تورم مقررات از مسیر دولت الکترونیک دوبرابر شد. راه‌اندازی انواع و اقسام سامانه‌ها در راستای ایجاد دولت الکترونیک نه تنها منجر به بهبود محیط کسب‌وکار نشده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، آشفتگی و اختلالات بسیاری را در روند فعالیت آنها ایجاد کرده است.
https://b۲n.ir/x۳۸۶۰۶
 
📝 تولید زیر تیغ بیمه‌
جهان صنعت: افزایش درآمد صنعت بیمه از محل مطالبات نشان می‌دهد که صنعتگران، تولیدکنندگان و حتی شرکت‌های خدماتی که با موانع بی‌شماری بر سر راه تولید و ارائه خدمت مواجه هستند، حق بیمه بیشتری در مقایسه با سال گذشته پرداخت کرده‌اند.
https://b۲n.ir/r۸۰۵۶۳
 
📝 سقوط رمزارزها در سایه رشد صنعت مالی غیر‌متمرکز
جهان صنعت: جمعه سیاه یا چهارشنبه سیاه، عباراتی که فعالان بازارهای مالی برای روزهایی که هر یک از این بازارها چه بازار سهام و چه بازار رمزارزها با فروش سنگین سرمایه‌گذاران و ریزش قابل توجه قیمت‌ها مواجه می‌شوند برای تشبیه استفاده می‌کنند. 
https://b۲n.ir/a۹۹۴۶۴
 
📝 اثر بی‌ثباتی نرخ ارز و تورم در رفتار وام‌دهی بانک‌ها بررسی شد
پرداخت انقباضی تسهیلات
جهان صنعت: بانک‌ها در جریان عملیات بانکداری به طورکلی با دو نوع ریسک مواجه هستند. ریسک نظام‌مند که مربوط به ریسک بازار و نااطمینانی محیط اقتصاد کلان است و با ایجاد پرتفوی امکان کاهش آن وجود ندارد.
https://b۲n.ir/m۷۴۹۶۶
 
📝 ارزیابی وضعیت تصویب آیین‌نامه‌های تسهیل تولید از دیدگاه دیوان محاسبات + جدول
تسنیم: براساس بررسی‌های صورت گرفته از مجموع ۸۷ آیین‌نامه و سایر قوانین مورد بررسی در زمینه تسهیل تولید،۳۷ عدد در زمان مقرر قانونی و۳۲ عدد خارج از آن ابلاغ شده‌اند.
https://b۲n.ir/f۵۱۷۶۷
 
📝 سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نصف شد
ایلنا: رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: امروز خجالت آور است که سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نسبت به چند سال قبل نصف شده است، البته ما خودمان را با جهان مقایسه نمی‌کنیم. اینها همه نتیجه وعده و وعیدهاست.
https://b۲n.ir/f۷۵۲۴۴

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

sal1400

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com