سلام و روز سه شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس سه شنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 هیچ پرونده قضایی برای صادرکنندگان نداریم/ بسته مانع زدایی آماده ارائه است
ایلنا: علیرضا رزم حسینی در اولین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با توجه به وضعیت کرونا و تحریم توانستیم رشد ۸ درصدی در حوزه صنعت را تجربه کنیم. میزان تجارت خارجی ما به ۷۴ میلیارد دلار رسید که موجبات تامین کالا در کشور شد.
https://b۲n.ir/h۱۲۰۲۳
 
📝 نسخه تراز تولید و مصرف برق ۱۴۰۰
دنیای‌اقتصاد : چرا مساله برق در سال ۱۴۰۰ به بحران تبدیل شده است؟ صنعت برق در بهار سال‌جاری شرایط متفاوتی را تجربه کرد. کمیسیون انرژی اتاق ایران ضمن بررسی شرایط بحرانی برق در سال‌جاری راه‌های عبور از این بحران و سناریوهای تراز تولید مصرف برق را بررسی کرده است.
https://b۲n.ir/w۶۴۱۶۱
 
📝 تسهیلات جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا اعلام شد
ایلنا : رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، تسهیلات جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا را اعلام کرد.
https://b۲n.ir/p۵۵۶۸۵
 
📝 اخطار ارزی به صادرکنندگان ۹۷
دنیای‌اقتصاد : آخرین مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سال ۹۷ برای آن دسته از صادرکنندگانی که صادرات ریالی داشتند تا‌ دو هفته دیگر و برای سایر صادرکنندگان یک ماه و نیم دیگر به پایان خواهد رسید و اخبار واصله حکایت از آن دارد که این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد.
https://b۲n.ir/a۱۸۳۶۱
 
📝 تعدیل خوش‌بینی مدیران صنعتی
دنیای‌اقتصاد : مدیران صنعتی خوش‌بینی خود را نسبت به آینده تولید تعدیل کردند. 
https://b۲n.ir/p۹۹۷۶۷
 
📝 ابلاغ اصلاحات قانون صدور چک
دنیای اقتصاد: بانک مرکزی در بخشنامه‌ای موارد اصلاحی و الحاقی قانون صدور چک را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
https://b۲n.ir/z۹۷۳۹۱
 
📝 درباره مالیات بر عایدی سرمایه
دنیای اقتصاد : برای اقتصاد ایران که متخصصانش مدت‌هاست از دخالت‌های مستقیم نهادهای مختلف دولتی و حکومتی در قیمت‌گذاری گلایه دارند، لایحه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه، یک گام رو به‌جلو محسوب می‌شود.
https://b۲n.ir/d۴۴۴۳۶
 
📝 عملکرد شورای گفت‌وگو در بررسی مشکلات بخش خصوصی مثبت است
پایگاه خبری اتاق ایران : رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس در نشست شورای گفت‌وگو، شناسایی و تعیین سرفصل نشست‌های شورا طبق چالش‌های پیش روی بخش خصوصی را از اقدامات موثر شورا در سال ۹۹ دانست.
https://b۲n.ir/u۳۳۱۶۲
 
📝 ۳۱ خردادماه، آخرین موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی
ایرنا : معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در قوانین مالیاتی کشور، موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) تا پایان خردادماه تعیین شده است.
https://b۲n.ir/d۲۲۷۶۹

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

sal1400

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com