سلام و روز چهارشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰
 
📝 ابلاغیه جدید گمرک برای پایش اظهارنامه‌های صادراتی
دنیای‌اقتصاد : مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران با صدور ابلاغیه‌ای در حوزه پایش اظهارنامه‌های صادراتی اعلام کرد: گمرکات به دلیل اهمیت موضوع، با اخذ گزارش‌های مربوطه و با رعایت کلیه مقررات، ضوابط و دستورالعمل‌های مرتبط با موضوع با توجه به فرآیندهای مربوطه این دفتر از جمله صادرات غیرنفتی، صادرات فرآورده‌های نفتی، صادرات از محل ورود موقت، ورود موقت جهت پردازش موضوع ماده ۵۱ قانون امور گمرکی، صادرات از محل واردات قطعی، خروج موقت، کران‌بری(رویه‌ای است که کالای داخلی از یک گمرک مرزی به گمرک مرزی دیگری در قلمرو گمرکی از راه دریا یا رودخانه مرزی حمل می‌شود)، پیگیری اعلام وصول اظهارنامه‌های صادراتی، تعیین‌تکلیف اظهارنامه‌ها‌ را صورت دهند.
https://b۲n.ir/x۱۳۱۵۶
 
📝 «نه» به وعده‌ اعانه‌ای
دنیای‌اقتصاد : همزمان با تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری، بخش‌ خصوصی نسبت به شعارهای صدقه‌ای و اعانه‌ای کاندیداها انتقاد کرد. در روزهای اخیر برخی کاندیداها بر موضوعات مختلفی از جمله افزایش مبلغ یارانه متمرکز شده‌اند یا برخی وعده‌هایی برای حمایت از تولید می‌دهند که به‌نظر می‌رسد به منابع نامحدود دسترسی دارند.
https://b۲n.ir/q۵۳۱۳۶
 
📝 تجارت پس از توافق
دنیای اقتصاد : حسین سلاح‌ورزی نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هر بار اخبار مذاکرات وین نشانه‌هایی از شکل‌گیری یک توافق را به جامعه جهانی انتقال می‌دهد، شعله این سوال در ذهن فعالان اقتصادی کشور از نو زبانه می‌کشد که در صورت شکل‌گیری توافق بین ایران و آمریکا، تجارت بین‌المللی ایران شاهد چه تحولاتی خواهد بود؟
https://b۲n.ir/x۶۱۷۴۴
 
📝 نمایشگاه مجازی ایران تا پایان تابستان تمدید شد
اتاق ایران : طبق اعلام رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران، زمان برگزاری نمایشگاه مجازی ایران تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید شد.
https://b۲n.ir/t۳۱۷۴۲
 
📝 جزئیات نشست کمیته مذاکرات تجاری
دنیای‌اقتصاد : دبیر میز سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه کمیته مذاکرات تجاری( TNC) با حضور نمایندگان ۱۲ کشور مشارکت‌کننده نظام ترجیحات تجاری بین کشورهای اسلامی به‌صورت مجازی خبر داد.
https://b۲n.ir/r۵۰۶۸۲
 
📝 راهنمای صنعتی فرار از بحران‌ها
دنیای‌اقتصاد : فشار بالای تقاضا به برخی از صنایع در کنار کاهش شدید تولید در بخش‌هایی از زنجیره تامین صنعتی جهان، دو نشانه کرونایی صنعت در سال ۲۰۲۰ بود که درس‌های بسیاری برای بنگاه‌ها داشت.
https://b۲n.ir/r۷۹۶۲۸
 
📝 رشد نقدینگی با ابزار ضریب فزاینده
جهان صنعت: بانک مرکزی وضعیت بازار پول در سال ۹۹ را به تصویر کشید. اطلاعات ارائه‌شده افزایش سرعت گردش پول در بازارهای مالی سال گذشته را تایید می‌کند.
https://b۲n.ir/x۳۶۸۱۰
 
📝 برآورد بانک جهانی؛ رشد اقتصادی ۲.۱ درصدی در انتظار ایران
ایلنا : بانک جهانی در بررسی اقتصاد کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا پیشی‌بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۱ به مثبت ۲٫۱ درصد برسد.
https://b۲n.ir/r۲۵۷۰۳
 
📝 بورس ۵۹۰۰ واحد افت کرد/ شاخص به یک میلیون و ۱۵۴ هزار واحد رسید
مهر : شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ با افت ۵۹۵۵ واحدی، به یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.
https://b۲n.ir/z۶۲۳۶۴

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

sal1400

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com