سلام و روز چهارشنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس چهارشنبه ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۰
 
 
 
📝 صنایع غذایی از محدودیت مصرف برق مستثنی هستند
 ایلنا :مدیرعامل توانیر اظهار داشت: در جلسه امروز و همچنین جلسه‌ای که در شورای امنیت برگزار شد کلیاتی درخصوص محدودیت مصرف برای صنایع تصویب شد.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۳۲/
 
📝 زر ماکارون این بار به دنبال توسعه بازار بین‌المللی
دنیای اقتصاد : زرماکارون برای استفاده از ۱۳ هزار و ۸۰۰ شعبه فروشگاه زنجیره‌ای اسپار در ۴۸ کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. در حال حاضر با اقدامات و هدف‌گذاری صورت گرفته، محصول پاستای این شرکت به بیش از ۸۰ کشور دنیا به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم صادر می‌شود. به‌‌رغم این موفقیت کسب‌شده، مجموعه زر ماکارون دست از تلاش برنداشته و برای توسعه بازارهای هدف صادراتی خود و افزایش حجم صادرات و به دست آوردن سهم بیشتر از بازارهای جهانی اقدامات و نوآوری‌های دیگری را نیز در دستور کار قرار داد. 
http://www.amsiran.com/۳۸۰۱۳/
 
📝 مانیفست حکمرانی پولی
دنیای اقتصاد : کنترل تورمی که اقتصاد ایران را گروگان گرفته و بی‌ثباتی اقتصادی را جایگزین محیط باثبات کسب‌و‌کار کرده است نیازمند بازنگری دقیق و علمی «قانون بانک مرکزی» است که زیرساخت قانونی برای نحوه حکمرانی پولی و ثبات اقتصادی را فراهم می‌کند.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۱۹/
 
📝 چهار رکورد بورس ۱۴۰۰
دنیای‌اقتصاد : بورس تهران یک روز صعودی دیگر را پشت‌سر گذاشت و این بار شاخص کل با رشد بیش از ۲درصدی به بالاترین سطح از ۱۴ فروردین‌ماه رسید.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۱۶/
 
📝 قانونی برای تمام فصول
دنیای اقتصاد: دکتر فرهاد نیلی تجربه بشری به ملت‌ها آموخت اگر در غیاب بانک مرکزی مستقل، مقتدر و پاسخگو، نظام پولی و مالی از پول فیزیکی به اعتباری منتقل شود، کسری‌های بودجه تورم می‌آفرینند.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۲۲/
 
📝 حباب آمارهای خام
جهان صنعت : در حالی که آخرین آمار ارائه‌شده از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار سهم اشتغال در بخش صنعتی در سال ۹۸ را ۳۲ درصد برآورد کرده و مسوولان وزارت صمت معتقدند در سایه احیای ۱۶۰۰ واحد راکد در طول سال گذشته حداقل ۲۴ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است، اما طبق آمار همین مرکز اطلاعات راهبردی وزارت کار در سال ۹۹ ریزش بی‌سابقه‌ای در بخش شاغلان صنعتی کشور اتفاق افتاده و بیش از ۵۰۰ هزار نفر شغل خود را از دست داده‌اند.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۲۵/
 
📝 باید از ظرفیت نخبه‌های ایرانی در اقتصاد کشور استفاده شود
پایگاه خبری اتاق ایران : رئیس اتاق ایران گفت: ایرانیان خارج از کشور ظرفیت بالایی دارند و باید بتوان با برگرداندن اعتماد و حل مشکلاتشان، آن‌ها را برای همکاری اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ایران تشویق کرد.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۲۸/
 
📝 بورس ٢٣۴٣ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ٢٨٣ هزار واحد رسید
مهر : شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز چهارشنبه ١۶ تیر ١۴٠٠ با رشد ٢٣۴٣ واحدی، به یک میلیون و ٢٨٣ و ۵٣٠ واحد رسید.
http://www.amsiran.com/۳۸۰۳۵/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com