سلام و روز یکشنبه تان بخیر

 

 مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس یکشنبه 14 شهریور ماه 1400

 

📝 سه مشکل فوری اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد: وضعیت اقتصادی کشور در تمام دوران پس از انقلاب هیچ‌گاه به دشواری و پیچیدگی دهه اخیر نبوده است. اقتصاد کشور از سال ۱۳۸۷ تاکنون جز در بعضی از سال‌ها، همواره در وضعیت رکودی قرار داشته است.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۴۵/

 

📝 پیشدستی در کنترل بحران نقدشوندگی

جهان صنعت : گروه بورس- هفته گذشته بود که همزمان با نخستین حضور وزیر جدید اقتصاد در جلسه شورای عالی بورس، مصوب شد تا از این پس، سهامی که توسط دولت در بورس عرضه می‌شود توسط صندوق توسعه بازار بازارگردانی شود.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۵۱/

 

📝 شناختِ حق کارگران بر «قرارداد دائم»/ آیا دائمی شدن بعد از دو قرارداد کتبی ممکن است؟ / تنها ابطال دادنامه ۱۷۹ جواب می‌دهد

ایلنا: دیوان نه تنها باید مجوز عقد قرارداد موقت در کارهای با ماهیت مستمر را از کارفرمایان سلب کند بلکه باید با صدور دادنامه جدید، کارفرمایان را «مکلف» نماید در تمام کارهای مستمر بدون قید و شرط، قرارداد دائم منعقد کنند؛ بساط بی‌ثبات کاری که به طور قانونی برچیده شود، حق تشکل‌یابی و چانه‌زنی برای دستمزد شایسته نیز به خودی خود احیا می‌شود.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۶۰/

 

📝 سنوات و عیدی کارگران مشمول مالیات نمی‌شود

تسنیم: یکی از دغدغه های کارگران بحث کسر مالیات از عیدی و سنوات است که نماینده کارگران می گوید سنوات تحت هیچ شرایطی مشمول مالیات نمی شود.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۵۷/

 

📝 پشت صحنه اقبال به بورس

 دنیای اقتصاد : بازار سرمایه با وجود ثبات قیمت دلار مجددا رو به افزایش گذاشته است.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۴۷/

 

📝 ضلع سوم مثلث اقتصادی زیر ذره‌بین

«جهان‌صنعت» تشریفات قانونی انتخاب رییس بانک مرکزی را بررسی می‌کند

http://www.amsiran.com/۳۹۱۴۹/

 

📝 صنایع برای تامین بیش از ۱۰ هزار مگاوات برق سرمایه‌گذاری می‌کنند

 ایرنا : معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از اعلام آمادگی شرکت‌های بزرگ کشور برای تامین ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق خبر داد و گفت: تاکنون برای ۱۳ شرکت از سوی وزارت نیرو موافقت‌نامه اصولی صادر شده است.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۷۲/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com