سلام و روز دوشنبه تان بخیر

 مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس دوشنبه 15 شهریور ماه 1400

 

 

📝 صاحبان امضاهای طلایی، مانع مقررات‌‌‌زدایی

دنیای‌اقتصاد : رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار با بیان اینکه بخشی زیادی از موانع در مقابل مصوبات هیات مقررات‌‌‌زدایی به قوانین، مصوبات هیات وزیران، بخشنامه‌‌‌ها و… برمی‌‌‌گردد، گفت: از آنجا که مقررات‌‌‌زدایی موجب حذف برخی از پست و مقام‌‌‌های سازمان‌ها و نهادها و حذف امضاهای طلایی افراد می‌شود، با مقاومت جدی روبه‌رو می‌شود.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۷۹/

 

📝 مقصد اصلی بازگشت ارزها

دنیای‌اقتصاد : کارنامه بازگشت دلارهای صادراتی از سال ۹۷ تاکنون چه تصویری را به‌نمایش می‌گذارد؟ در سه سال و نیم اخیر به‌دنبال سیاست‌های بازگشت ارز حاصل از صادرات غیر‌نفتی، ۹ هزار و ۵۵۷ صادرکننده، ۲/ ۵۸ میلیارد یورو‌ ارز را به‌چرخه اقتصاد کشور بازگردانده‌اند که مقصد اصلی آن نیز «سامانه نیما» است. این رقم تا پایان سال گذشته ۱/ ۴۰ میلیارد یورو بوده است.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۸۲/

 

📝 بورس به سمت صعود می‌رود یا سقوط؟

با پرسش و پاسخ ها در دنیای اقتصاد همراه باشید.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۸۸/

 

📝 عنصر مغفول در تیم اقتصادی

دنیای اقتصاد: آیا تیم اقتصادی دولت سیزدهم هماهنگ است؟ آیا اصولا این گزاره که «تیم اقتصادی هماهنگ، حلال مشکلات است و تیم اقتصادی ناهماهنگ باعث تکثیر مشکلات می‌شود» گزاره درستی است؟ بله و خیر.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۹۲/

 

📝 رفع مشکلات ایفای تعهد ارزی واحدهای تولیدی – صادراتی در آینده نزدیک

ایلنا : رئیس کمیته توسعه صادرات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: مشکلات فعلی در خصوص رفع تعهد ارزی واحدهای تولیدی-صادراتی که اقدام به ارسال نمونه کالا به کشورهای هدف کرده‌اند و درآمد ارزی نداشته‌اند با توجه به تصمیمات کمیته اقدام ارزی به زودی رفع خواهد شد.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۹۴/

 

📝 اول مهرماه؛ پایان محدودیت‌های برقی صنایع

 ایلنا : مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن قدردانی از همکاری خوب صنایع فولادی در تابستان امسال، از پایان محدودیت‌های برق‌رسانی به صنایع تا اواخر شهریور خبر داد.

http://www.amsiran.com/۳۹۱۹۶/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com