سلام و روز دوشنبه تان بخیر

 مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس دوشنبه 22 شهریور ماه 1400

 چرا سرمایه‌گذاری خارجی مهم است؟
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش‌های مجلس به‌دلایل اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور پرداخته است. یکی از مهم‌ترین دلایل این مرکز کمبود شدید منابع داخلی کشور از منابع دولتی گرفته تا منابع صندوق توسعه ملی است.‌
http://www.amsiran.com/۳۹۳۲۹/

 اصلاح ساختاری به جای برخورد دستوری
جهان صنعت : گروه معدن- با حذف دلالان از فرآیند خرید سیمان، قیمت این کالا نسبت به دو ماه قبل حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۴۰/

 تهیه دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری در دستورکار قرار گرفت
مهر : طرح تدوین دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری به معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران واگذار شد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۴۶/

 بورس نیازمند تزریق پول تازه
جهان صنعت : زینب مختاری- مدتی است بازار سرمایه روزهای پرنوسانی را طی می‌کند و به گفته اغلب تحلیلگران، وارد فاز اصلاحی شده است. سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز از خردادماه تا ابتدای شهریورماه رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند و اکنون نیازمند اصلاح هستند، از همین رو طی هفته‌های گذشته عموما سرخپوش ظاهر شده و در نتیجه از تداوم رشد شاخص کل جلوگیری کرده‌اند.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۳۷/

 راز جذابیت ایران برای چین
دنیای‌اقتصاد : سازوکارهای سرمایه‌گذاری در مگاپروژه «کمربند-جاده» چین چیست؟ این پروژه در دو مسیر زمینی و دریایی ۶۵کشور را دربرمی‌گیرد که از نگاه چینی‌ها، ایران به دلیل پنج نوع ظرفیت و جاذبه‌ای که دارد می‌تواند در اولویت‌های نخست قرار بگیرد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۳۴/

 هفت‌‌‌خوان اقتصاد
دنیای اقتصاد : کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق کرمانشاه در این مقال می‌‌‌خواهم از فرصت باقی مانده برای اقتصاد ایران سخن بگویم. بدون اغراق ۱۴۰۰ فرصت مهمی برای اقتصاد ایران است که دولت سیزدهم باید با درایت در آن گام بردارد که اگر غیر از این باشد، به بیراهه‌‌‌ای خواهد رفت که حتی تصور آینده‌‌‌اش غیرقابل باور است.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۳۲/

 مالیات بر عایدی سرمایه؛ ابزار تنظیم‌گری و حمایت از تولید
مهر :آسیب‌هایی نظیر شکاف طبقاتی و عدم رونق تولید در اقتصاد ایران به دلیل بالا رفتن غیرمنطقی حجم نقدینگی در اقتصاد ایران و به وجود آمدن پدیده‌ای به نام سرمایه‌های سرگردان افزایش یافته است.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۴۳/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com