سلام و روز سه شنبه تان بخیر
 
مروری بر اخبار اقتصاد و صنعت و بورس سه شنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۰
 
📝 جلوی واردات در مقابل صادرات گرفته شد/ مردم از داشته‌های خود برای زنده ماندن استفاده می‌کنند/ چراغ سبز واردات بیشتر برای تولیدکنندگان است
ایلنا : نایب رییس مجمع واردات اظهار داشت: چه جلوی واردات را ببندیم و چه آزاد بگذاریم، نیاز جامعه باید برطرف شود. اینکه واردات انجام نشده به این معنا نیست که در مقابل آن تولید داشتیم و مصرف انجام شده است.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۸۱/
 
📝 وضعیت مسافران واکسینه‌شده با «سینوفارم» در اروپا
 دنیای اقتصاد : كرونومي : سویه دلتای ویروس کرونا همچنان در قاره اروپا و بسیاری از کشورهای جهان در حال جولان است، اما کشورهای اروپایی از تابستان امسال از ورود مسافرانی که کاملا در مقابل کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند، استقبال می‌کنند.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۷۴/
 
📝 گام اول حذف مجوزها
دنیای اقتصاد : گام اول مجوززدایی از مسیر فعالیت‌های اقتصادی با طرح تسهیل کسب‌وکار مجلس برداشته شد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۶۵/
 
📝 لیست مطالبات بخش خصوصی از وزیر صمت
دنیای اقتصاد : کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران، همزمان با آغاز به کار وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت دست به کار شد و از طریق مشورت با تشکل‌های این حوزه، مطالبات و انتظارات آنان از مسوولان جدید این وزارتخانه را احصا کرد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۶۲/
 
📝 حذف فیزیک کارت بازرگانی/ الکترونیکی بودن تمامی فرایندهای صدور کارت بازرگانی
 ایلنا :قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به الکترونیکی بودن تمامی مراحل مرتبط با صدور کارت بازرگانی، اقدامات لازم را به منظور حذف کامل فیزیک کارت بازرگانی در سراسر کشور خواستار شد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۸۳/
 
📝 جنجال ارزی در زمین واردات
دنیای اقتصاد : بیش از سه سال از اعتراض فعالان اقتصادی به‌بخشنامه‌های بانک مرکزی در مورد مابه‌التفاوت نرخ ارز واردات می‌گذرد‌ اما هنوز بانک مرکزی بر اجرای بخشنامه‌های خود اصرار دارد و بدون پرداخت مابه‌التفاوت اجازه ترخیص کالا را به‌صاحبان آن نمی‌دهد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۵۵/
 
📝 ۵ استاندار برتر در تسهیل رویه‌های کسب‌وکار
دنیای اقتصاد: رئیس اتاق ایران بر اساس اجرای طرح ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار مربوط به‌فصل بهار ۱۴۰۰ از اقدامات استانداران ۵ استان تقدیر کرد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۵۸/
 
📝 خروج طرح مدیریت تعارض منافع از دستور کار صحن مجلس
دنیای اقتصاد: رئیس شورای راهبری بهبود محیط کسب‌وکار می‌گوید: بررسی طرح مدیریت تعارض منافع که با انتقادات این شورا نیز همراه شده بود، از دستور کار صحن خارج و به‌کمیسیون اجتماعی بازگشته است. 
http://www.amsiran.com/۳۹۳۶۰/
 
📝 پازل رتبه جهانی اقتصاد ایران
دنياي اقتصاد : در هفته‌های اخیر مباحثی درباره رتبه و جایگاه اقتصاد ایران در جهان مطرح شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی معیارهای سنجش رتبه اقتصادی کشورها را بررسی کرده است. 
http://www.amsiran.com/۳۹۳۶۹/
 
📝 انحراف منابع از بخش تولید
«جهان‌صنعت» وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در صنایع ایران را بررسی‌کرد
http://www.amsiran.com/۳۹۳۷۷/
 
📝 عامل تاثیرگذار در اصلاح شاخص بورس
جهان صنعت: شاخص کل بورس طی روزهای گذشته افتی شدید را تجربه کرده است. پس از آنکه شاخص کل در روز یکشنبه با ریزش ۴۰ هزار واحدی به کانال ۴/۱ میلیونی بازگشت، روز گذشته نیز روند نزولی خود را ادامه داد و با قرار گرفتن در سطح یک میلیون و ۴۷۵ هزار واحد، افت بیش از ۱۴ هزار واحدی را ثبت کرد.
http://www.amsiran.com/۳۹۳۷۹/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com