najati 9801120.mp4 snapshot 02.52.592

✅ زندگی و کسب‌وکار «علی سالک‌نجات» کارآفرین برتر و دارنده نشان و تندیس چهارمین دوره امین‌الضرب

- کارآفرین تبریزی از سال ۱۳۱۲ کارگاه کوچک قندریزی پدر را به تدریج توسعه داد تا امروز گروه صنعتی نجاتی با برند آناتا یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان اصلی در صنعت شیرینی و شکلات کشور محسوب شود.

- بیش از سه هزار نفر در آناتا مشغول به کار هستند و بیش از ۱۴۰ محصول با تنوع ۴۰۰ نوع بسته‌بندی تولید و به بازار عرضه می‌کنند.     

WhatsApp Image 2019 11 09 at 16.25.56

  مرحوم روشن رنجبر صباغ در سال 18/06/1355 در شهر تبریز چشم به جهان گشود. وی پس از گذراندن مراحل تحصیلی در سال 1380 موفق به اخذ مدرک لیسانس برق الکترونیک شد و در همان سال در شرکت هاکسیران دیزل(سایپای آذربایجان) شروع بکار نمود،به جهت علاقه شدید به صنعت فولاد در سال 1385 سکان مدیریت پروژه و راه اندازی خط تولید میلگرد مجتمع فولاد شاهین بناب را بر عهده گرفت و با بهره گیری از وسعت اندیشه و قدرت استدلال خود در سال 1387 بعنوان مدیر کارخانه مجتمع فولاد صنعت بناب، ودرسال 1388 مدیر عاملی گروه صنعتی درپاد را بر عهده گرفت. پس از گذشت یکسال به سمت معاونت بهره برداری گسترش فولاد تبریز منصوب شد و در راستای پیشرفت صنعت فولاد در داخل استان از مجموعه گسترش فولاد منفک شده وبا بهر گیری از نبوغ ، استعداد و با ایجاد شرایط بهینه مشارکت بخشی از سرمایه گذاران بخش خصوصی مجموعه مجتمع فولاد آذرابادگان ارس را در سال1392 تاسیس وخود مدیریت مجموعه را به عهده گرفت. با توجه به حسن شهرت این بزرگ مرد در زمینه های رشد علمی صنعت فولاد کشور  می توان بطور خلاصه به سایر فعالیت های ایشان اشاره کرد:

firozy 33w

زنده یاد حاج فیروز فیروزی فرزند یحیی در سال ۱۳۰۸ شمسی در شهر سلماس دیده به جهان گشود. اجدادشان از مهاجران به گرجستان بودند که در اواخر قرن نوزدهم (اواخر سلسله قاجاریه) عدم امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در خطه آذربایجان نیاکان فیروزی را جهت سرمایه گذاری به منطقه قفقاز کشاند. نخستین اقدام ایشان در منطقه مذکور تأسیس کارخانه آجر در شهر تفلیس بود که تا سال های ۱۹۱۷ میلادی در آن شهر به کار تولید آجر مشغول بودند. تجربیات سالهای قبل و تلاش بی وقفه منجر به توسعه این صنعت گردید بطوری که سیستم تولید سنتی به زودی تبدیل به سیستم نیمه اتوماتیک و سپس به سیستم تمام اتوماتیک فعلی گردید. حوادث گوناگون بین المللی، منطقه ای و محلی مانع توسعه و تکامل این صنعت نگردید. بلکه این مجموعه با تکیه بر اراده قوی و عدم لغزش های سیاسی و اجتماعی گردانندگان آن که صرفاً به خاطر حفظ و شکوفای این صنعت و در راستای عمران و آبادانی این کشور گام برمی داشتند توانست تبدیل به یکی از عظیم ترین کارخانجات تولیدی انواع آجرهای استاندارد در ایران و خاورمیانه گردد.

c783ebb7 dc39 48be a164 083db09a4320

مهندس تقی توکلی کارآفرین و کارخانه‌دار ايراني و فرزند خانواده خوشنامی از خطة وطن‌خواهانِ تبریز است.
مهندس محمدتقی توکلی، در دهمین روز دهمین ماه دهمین سال قرن حاضر در خاک پاک تبریز چشم به جهان گشود و در دامان پدری پاک فطرت و مادری نجیب تربیت یافته و در شش سالگی اش به همراه اطفال آن دوران به مدرسه قدم گذاشته و شروع به علم آموزی کرد.
وی برای ادامه تحصیل به دبیرستان البرز تهران که در آن زمان یکی از بهترین مدارس کشور بود، فرستاده شد. او پس از اخذ مدرک دیپلم جهت تحصیلات عالیه و آکادمیک به دانشگاه نپر اسکای آمریکا رفت.
مهندس تقی توکلی در سال ۱۳۴۰ به افتخار وصلت با خانواده شهید سرافراز و تاریخ ساز، ثقه السلام رسید و ثمره این ازدواج موفق سه فرزند پسر و یک فرزند دختر شد.
پدر ایشان هم از فرهیختگان و تاجران بزرگ زمان خود بود که به تجارت نفت، شکر، کبریت و… مشغول بود تا اینکه در سال ۱۲۹۷ شمسی در تبریز اقدام به بنیانگذاری کارخانه کبریت توکلی کرد که اکنون با گذشت ۱۰۰ سال هنوز هم در صنعت و اشتغال کشور نقش بسزایی دارد.

dadash baradar

زنده یاد غائب علی بیوک بنیانگذار شرکت داداش برادر

 

آقای غائب علی بیوک بنیانگذار شرکت داداش برادر در سال ۱۲۸۲ در شهرستان بیلوردی دیده به جهان گشود و در سن ۷ سالگی به همراه خانواده به روسیه مهاجرت کردند.
ایشان در سال ۱۳۲۳ با کوله باری از تجربه در زمینه ساخت و تولید انواع شیرینی از روسیه
به ایران بازگشتند و در شهر تبریز در کارگاه شخصی خودشان واقع در خیابان خاقانی شروع به تولید دست ساز انواع تافی شیری که "ریس" نام داشت و همچنین آبنباتهای رنگی ، نوقا و کانفت و ... با مارک بن بن حقیقت نمودند .
نامبرده در سال ۱۳۴۱ شرکت بن بن حقیقت داداش و برادر را بصورت رسمی به ثبت رساندند
و با ایجاد کارخانه ای جدید در خیابان فردوسی و خرید و راه اندازی ماشین آلات پیشرفته از کشورهای آلمان
و انگلیس اقدام به افزایش ظرفیت تولیدی و محصولات جدید نمودند. ایشان با گسترش فعالیت خود، زمینه ساز تولید انواع شیرینی و شکلات در تبریز شدند و در سال ۱۳۶۷ دار فانی را وداع گفتند.

mogimi

ﺳﯿﺪ ﺭﺿﺎ ﻣﻘﯿﻤﯽ ﺍﺻﻞ ﻣﺘﻮﻟﺪ ۱۳۲۲ ﺩﺭ ﺗﺒﺮﯾﺰ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﺎﻥ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺖ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﺷﺪﻩ، ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﯿﺸود . وی مدیرعامل کارخانجات تولیدی شرکت مهراصل است که شامل ۱۵ کارخانه می شود . ﭘﺪﺭﺵ ﺩﺭ ﺭﺍﻫﺴﺎﺯﯼ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ۵ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺳﯿﺪﺭﺿﺎ ، ﺑﻪ ﺭﺣﻤﺖ ﺧﺪﺍ ﺭﻓﺖ . ﺳﯿﺪﺭﺿﺎ ﺩﺭ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﺧﻠﺒﺎﻧﯽ ﻋﻼﻗﻤﻨﺪ ﺷﺪ، ﺑﻪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﭘﯿﻮﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ ﻓﻮﻕ ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﺭﺍﺩﺍﺭ ﮔﺮﻓﺖ . ﺍﻣﺎ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﺧﺎﺭﺝ ﺷﺪ ﻭ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﺎﻻﻫﺎﯼ ﺗﻬﻮﯾﻪ ﻣﻄﺒﻮﻉ ﺭﻭﯼ ﺁﻭﺭﺩ . ﻣﻬﻨﺪﺱ ﻣﻘﯿﻤﯽ ﺍﺻﻞ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﮐﺎﺭﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻫﻮﺍﺳﺎﺯ، ﺑﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺴﯽ ﻭ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻣﻌﺪﻧﯽ ﻫﻢ ﻭﺍﺭﺩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻫﻢ ﺍﮐﻨﻮﻥ ۲ هزار ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﺯ ﺗﻼﺷﻬﺎﯼ ﮐﺎﺭﺁﻓﺮﯾﻨﯽ ﻭﯼ، ﺷﻐﻞ ﻭ ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﺩﺍئم ﺩﺍﺭﻧﺪ.

WhatsApp Image 2019 09 28 at 15.31.59

شرح حالی باختصار از زنده یاد حاج جواد آقا برق لامع
مجالی فراهم گشته است و می خواهیم از شخصی صحبت کنیم که شخصیت دینی - اجتماعی اش سایه گستر شخصّیت تجاری و اقتصادی آن زنده یاد بوده و هست. محبوبیت اجتماعی و شهره به نیکو کاری و مهرورزی آن راد مرد بی تردید در گستره ی برند خودساخته اش تاثیر به سزایی داشت. می توان سالشمار زندگی آن خلد آشیان را باختصار چنین نگاشت.
نام: جواد
نام پدر: محمد
نام مادر: خانم
نام خانوادگی: برق لامع نو
تاریخ تولد: سوم قوس ۱۲۹۴ هجری شمسی۱
محل تولد: تبریز محله ی لیلاوا
تاریخ فوت: ۱۰/۶/۱۳۸۲ تبریز
و...
امّا ۸۸ سال حیات و حدیث زندگی فردی چون زنده یاد حاج جواد آقا برق لامع با فرازها و فرودها، آغازها و فرجام ها، و... بی تردید به آن خُردی نخواهد بود که در قاموس کلمات و عبارات و سطور و صفحات و مجال هایی با این تنگنا بگنجد.

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com