قابل توجه اعضای محترم انجمن مدیران صنایع

 

ادامه مطلب...

هجدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت دام و طیور، آبزیان و صنایع وابسته و بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تخصصی ادوات و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و تجهیزات آبیاری ایران - تبریز

 

ادامه مطلب...

عضویت سه عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع استان در شورای گفت و گو

ادامه مطلب...

 

با حکم استاندار آذربایجان شرقی صورت گرفت؛

عضویت سه عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع استان در شورای گفت و گو

 

نصر: سه عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی عضو شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شدند.

به گزارش نصر، سید باقر شریف زاده، رضا جعفری و میر ابوالفضل حسنی عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی به عضویت رسمی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی انتخاب شدند.ن گزارش حاکی است، این شورا به ریاست استاندار آذربایجان شرقی و عضویت جمعی از مدیران دولتی و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تبریز تشکیل جلسه می دهد و اعضای جلسه تلاش می کنند با طرح موضوعات مطروحه به رفع چالش های پیش روی بخش های مختلف بپردازند.

انتخاب سه نفر از اعضاء هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع استان در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان

ادامه مطلب...

کتابخانه اتاق ایران؛ به نام محسن خلیلی عراقی

با حضور هیات رئیسه اتاق ایران و جمعی از اعضای انجمن مدیران صنایع صورت گرفت
باید بخش خصوصی را شریک توسعه بدانیم

ادامه مطلب...

مراسم نکوداشت و نامگذاری کتابخانه اتاق ایران به نام مهندس محسن خلیلی عراقی به‌پاس بیش از ۶۵ سال فعالیت صنعتی و کارآفرینی ایشان، بعداز ظهر امروز با حضور اعضای هیات رئیسه و مشاور عالی اتاق ایران و جمعی از اعضای انجمن مدیران صنایع برگزار شد. در این مراسم همچنین از تندیس این مرد خوشنام صنعت ایران رونمایی شد.

 

مراسم نکوداشت و نامگذاری کتابخانه اتاق ایران به نام مهندس محسن خلیلی عراقی به‌پاس بیش از ۶۵ سال فعالیت صنعتی و کارآفرینی ایشان، بعداز ظهر امروز با حضور اعضای هیات رئیسه و مشاور عالی اتاق ایران و جمعی از اعضای انجمن مدیران صنایع برگزار شد. مردی که اسطوره تولیدکنندگان، تشکل‌گرایی و سرآمد اخلاق در کسب‌وکار نامیده می‌شود و به باور فعالان بخش خصوصی و رئیس اتاق ایران «دانشگاه عشق» است. در این مراسم همچنین از تندیس این مرد خوشنام صنعت ایران رونمایی شد.

آرمان‌گرایی، عزت‌نفس، مسئولیت‌پذیری، بردباری و اشاعه عشق مهم‌ترین عواملی است که به باور رئیس اتاق ایران موجب کامیابی مهندس خلیلی عراقی شده است.

شافعی رئیس اتاق ایران با اشاره به تجربیات همکاری‌اش با مهندس خلیلی عراقی گفت: در سال ۱۳۵۳ که وارد گروه صنعتی بوتان شدم، درواقع پا در خانواده‌ای گذاشتم که مالامال از عشق  و دوستی بود. به یاد ندارم کسی مهندس خیلی عراقی را به فامیل صدا کند. بلکه ایشان «آقاجان» همه بودند. بوتان یک خانواده صمیمی بود و یه یاددارم وقتی که این دانشگاه عشق دچار مشکلات مالی شد، پرسنل بوتان جمع شدند تا اعلام کنند که حاضر حقوق نداشته باشند اما در این خانواده صمیمی، هر روز حضور بهم رسانند.

رئیس اتاق ایران ادامه داد: با تاسیس انجمن مدیران صنایع، شاهد بودیم که چه مقاومت‌های در مقابل تاسیس این انجمن شد و حتی برخی اقدام به تاسیس انجمنی دیگر برای مقابله با انجمن مدیران صنایع کردند.

شافعی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب، مهندس خلیلی عراقی اقداماتی انجام دادند که بیشتر آنها در ظاهر مشخص نیست. تأکید مهندس خلیلی عراقی بر «انسان‌سازی» در دستگاه خود بود. با همین تاکید است که امروز شاهدیم هرکدام از شاگردان ایشان، مدیریت یکی از بخش‌های اقتصادی را بر عهده دارند.

به باور رئیس اتاق ایران متاسفانه یکی از اقدامات ناپسندی که در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی انجام می‌شود از بین بردن نمادهاست؛ او در همین زمینه نامگذاری کتابخانه اتاق ایران را به نام مهندس خلیلی، اقدام کوچکی از جانب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در مقابل خدمات ایشان دانست و ابراز امیدواری کرد تا بتوان تنها بخش کوچکی از منزلت ایشان را به جامعه شناساند.

احمد پور فلاح مشاور عالی اتاق ایران نیز مهندس خلیلی عراقی را به‌عنوان یک سمبل معرفی کرد و یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های فعالان بخش خصوصی را تقدیر از چهره‌ها و مفاخر اقتصادی دانست. او در همین زمینه پیشنهاد داد تا به‌پاس قدردانی از چهره‌های اقتصادی، کمیته ارزیابی در اتاق ایران تأسیس شود.

 

صنعتی شدن، راه‌حل مشکلات است

در ادامه، مهندس محسن خلیلی عراقی با تأکید بر اینکه ریشه حل مشکلات فعلی اقتصاد کشور در گرو صنعتی شدن است، به سخنرانی پرداخت و از همراهی چند دهه بخش خصوصی با او قدردانی کرد.

او گفت: سبب این‌همه مهر و محبت را نه صرفاً شخصیت یا اقدامات خود، بلکه علاوه بر بزرگ‌منشی و بزرگواری این شخصیت‌های برجسته، ناظر به روشن‌بینی و ژرف‌اندیشی این عزیزان در اصالت دادن به راهی می‌دانم که این خدمتگزار یکی از رهروان کوچک آن هستم؛ راه عشق، صلح، دوستی، آزادی، پیشرفت و توسعه.

او افزود: خداوند را شاهد می‌گیرم که لحظه‌ای نبوده که دغدغه و سودای تحقق آرمان‌ها و آرزوهای موارد گفته‌شده را نداشته باشم. همواره تلاش کردم و تمامی امکانات مادی و فکری خود را مصروف تحقق خوشبختی، رفاه و آسایش هم‌وطنان و کشورم کردم.

مهندس خلیلی عراقی با اشاره به مراسمی که اتاق ایران سال گذشته به مناسبت گرامیداشت او برگزار کرده بود، گفت: مراسم سال گذشته و امروز گواه این است راهی که رفتم بی‌حاصل نبوده و مسیری صحیح و اصیل در جهت خیر و صلاح جامعه و اقتصاد بوده و چه قدر شوق‌انگیز است که انسان در سالخوردگی دریابد راهی که این‌همه سال رفته، مقبول فرهیختگان جامعه است.

او ادامه داد: شادی و خوشحالی دیگرم از ابتکاری است که به کار گرفته‌شده است. اینکه کتابخانه اتاق ایران به نام این‌جانب نام‌گذاری شود، از هر هدیه‌ای برایم ارزشمندتر است. چراکه کتاب را مقدس و کتابخانه را معبد می‌دانم. کتابخانه به گمانم نقطه کانون جهان و تمدن بشری است. هر جا کتابخانه‌ای دایر بوده، تمدنی ساخته‌وپرداخته و توسعه و پیشرفتی واقع‌شده و بشر از جهل رهایی یافته است. کتابخانه معبد علم، دانش، احساس بشری، کانون تبدیل فرهنگ‌ها، ارزش‌ها و غوغای اندیشه‌هاست.

مهندس خلیلی عراقی خاطرنشان کرد: بر همین مبناست که اگر قرار باشد ظلم و جهلی حاکم شود، این کتابخانه است که ویران و این کتاب است که سوزانده می‌شود. غافل از اینکه هر دو مانند هوا نیاز بشری هستند.

او خطاب به حاضران گفت: استدعا دارم تا می‌توانید اصحاب خرد و اندیشه و صاحبان دانش و فرهنگ را ارج نهید. ما صاحبان سرمایه و امکانات بی‌شک می‌توانیم بخشی از امکانات خود را به‌صورت فردی و البته چه‌بهتر در قالب جمعی و نهادی صرف خدمت صاحبان علم و دانش کنیم. نهادهایی را ایجاد یا نهادهای موجود اعم از مؤسسات پژوهشی و تحقیقاتی را یاری تا فردایی بهتر برای مردم، کشور، اقتصاد و کسب‌وکارها فراهم کنیم.

به باور مهندس خلیلی عراقی، بدون ارج نهادن صاحبان خرد، «خرد» رشد نمی‌کند و در ضعف خردورزی، پیشرفت و توسعه‌ای حاصل نمی‌شود و انسانیتی هم به‌جا نمی‌ماند. چراکه راه صنعتی کردن این سرزمین از طریق بذل عشق و صلح بوده است.

جناب آقای مهندس یگانه

ادامه مطلب...

انتصاب شایسته جناب آقای مهندس کرمانی زاده به عنوان سرپرست روابط عمومی سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان

ادامه مطلب...

تسویه، تقسیط و بخشودگی جرائم تأخیر بدهکاران حساب ذخیره ارزی

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

خبرنگار عزیز روزت مبارکباد

به نام خداوندی که قلم را آفرید وآن را شایسته سوگند خویش قرار داد.

 

خبرنگاران به راستی سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی، آگاهی بخشی و مطالبه گری هستند که حتی جانشان را برای روشنی بخشی و عینیت بخشیدن به "نون والقلم مایسطرون" در طبق اخلاص گذاشته‌اند.
هفدهم مرداد رابه همه خبرنگاران ایران عزیز تبریک عرض می نمائیم.
دبیرخانه انجمن مدیران صنایع استان

ادامه مطلب...

هفدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع فولاد، معادن، فلزی، ریخته گری، متالورژی و تجهیزات وابسته ایران-تبریز

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

مزایده معادن و محدوده های اکتشافی

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

اولین نمایشگاه تخصصی-اختصاصی تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق، ساختمان و تاسیسات جمهوری اسلامی ایران در کابل

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

مزایا و شرایط عمومی و تخصصی پذیرش شرکت ها در بورس

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

وبینار علمی و نشست تخصصی آنلاین تحت عنوان"آینده نگری بازارهای ایران در سال ۱۳۹۹ با تاکید بر بازارهای ارز،طلا، بورس و مسکن با سخنرانی جناب آقای دکتر آلبرت بغزیان اقتصاددان و استاد دانشگاه تهران" با ۴۰٪ تخفیف ویژه اعضای محترم انجمن مدیران صنایع استان
جهت هماهنگی با شماره ۰۴۱۳۵۲۳۵۳۶۵ دبیرخانه انجمن تماس حاصل فرمائید.

ادامه مطلب...

اولین نمایشگاه مجازی سه بعدی در ایران

ادامه مطلب...

  به منظور تعمیق بازار سرمایه، تشویق شرکت ها به عرضه سهام در بورس و افزایش شفافیت مالیاتی

 

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

تسهیلات مالیاتی مصوبات ۴۹ جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی جهت حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا

 

 

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

تبلیغات موثر و غیرمستقیم در زمان کووید۱۹ در کشور آذربایجان

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 

نام طرح : تبلیغات موثر و غیر مستقیم در زمان کووید ۱9 در کشور آذربایجان 

 - روند اجرایی :
۱. ثبت نام تا آخر خرداد ماه ۹۹ از شرکت هایی که توان و پتانسل صادراتی دارند
۲. دریافت لوگو با کیفیت بالا و آدرس وب سایت شرکت ها
۳. تعداد ماسک ها سفارش شده برای هر شرکت متقاضی ضریبی از ۱۰۰۰ عدد باشد
۴. خرید ماسک N۹۵ پنج لایه با تخفیف ویژه بشرط حک کردن لوگو و آدرس وب سایت شرکت های روی ماسک ها
۵. ماسک ها بین شرکت ها و کارخانجات آذربایجان با توجه به زمینه کاری شرکت های ایرانی انتخاب و بصورت هدفمند و مشخص توزیع خواهد شد
۶. شرکت تولید کننده ماسکهای تولید شده را در باکو به کارگزار تحویل خواهد داد
۷. کارگزار ماسک ها را از طریق پاویون دائمی آذربایجان (پایگاه صادراتی) بصورت تحویل در درب شرکت ها و کارخانجات و ... در آذربایجان پخش و توزیع خواهد کرد

 - نتایج طرح :
۱. اقدام متقابل و همدردی ایران به آذربایجان (کشور آذربایجان در اسفند ماه ۹۸ در حدود ۵ میلیون دلار برای کمک برای برون رفت از مشکلات کووید ۱۹ به ایران اهدا کرد)
۲. معرفی بیشتر و تقویت ارتباطات شرکت های ایرانی در کشور آذربایجان
۳. کمک به تبلیغات ارزان و مفید و اثر بخش برای شرکت های ایرانی در کشور آذربایجان
۴. ...

 - لازم به توضیح است که با توجه به شرایط بحرانی و محدودیت ها برگزاری همایش و نمایشگاه ها خارجی و قطع یا کمرنگ شدن زنجیره ارتباطی بین شرکتهای ایرانی با مشتری های خارجی و همچنین ضرورت نیاز به تجهیزات پزشکی کووید ۱9 (ماسک) در بازار هدف ، این طرح باید در اولین فرصت قبل از اقدام دیگر کشورهای رقیب از جمله کشور ترکیه و... اجرا گردد و یقیین داریم در این بازه زمانی می توان از تجهیزات پزشکی بعنوان ابزار تبلیغاتی غیر مستقیم در این شرایط بحرانی نهایت اثرگذاری و اطمینان سازی جهت ارتباط بیشتر بین شرکت های ایرانی با شرکت ها و کارخانجات آذربایجانی را خواهد داشت.

برگزاری دور دوم وبینار "آینده نگری بازارهای ایران در سال ۹۹ با تاکید بر بازارهای طلا، مسکن، ارز و اوراق بهادار" با حضور جناب آقای دکتر بغزیان

ادامه مطلب...

موفقیت چشمگیر گروه صنعتی نامی در تولید محصول دانش بنیان نانو

تاریخچه شهر

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.این شهر به‌دلیل جای‌دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه‌ساز در آن، دومین شهر آلوده و نیز دومین شهر صنعتی کشور پس از تهران به‌شمار می‌رود و به‌دلیل صنعتی‌بودن، یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می‌شود. 

اطلاعات تماس

    تلفن دفتر : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶ - ۰۴۱۳۳۵۲۳۵۳۶۵

    تلفکس : ۰۴۱۳۵۲۴۲۱۹۶

    آدرس:

    تبریز، خیابان مدرس ، ساختمان سیمرغ، پلاک ۲۰۲،

    طبقه چهارم، واحد ۱۶،

    کد پستی: ۵۱۳۶۹۹۸۹۳۳

    ایمیل :  info@amsazarbaijan.com